Wycieczka do Warszawy

2019-08-20 14:29:46

Wycieczka do Warszawy

 

            W dniu 17 sierpnia 2019 r. dzieci i młodzież z terenu Gminy Bielice wraz z opiekunami: Panią Wójt Iwoną Kochel, Panią Z-ca Wójta Aliną Pluta, Panią Jolantą Pluta, Panią Anną Marią Kopacką, Panem Radosławem Pluta oraz Panem Pawłem Bednarkiem uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Pomimo wczesnej godziny wyjazdu (1:00 ) nikt nie narzekał na brak energii i zapału do zwiedzania.  Wyjazd był zorganizowany przez „Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Bielice” w ramach otwartego konkursu ofert.

            Uczestnicy wycieczki po przyjeździe do stolicy zwiedzili Stare Miasto gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta, oraz Rynek Starego Miasta po środku którego stoi pomnik Syrenki Warszawskiej. Pośpieszając znaleźli się przy Barbakanie słynnej Warszawskiej baszcie zwiedzając mury staromiejskie z Pomnikiem Małego Powstańca. Następnie przemarszowali pod Zamek Królewski podziwiając piękno budynku. Z Placu Zamkowego młodzi podróżnicy udali się na Plac Piłsudskiego, do ogrodu Saskiego, a następnie zatrzymali się przy grobie  nieznanego żołnierza gdzie mogli zobaczyć zmianę warty. Przemierzając kolejne uliczki Warszawy dotarli na Krakowskie Przedmieście i do Pałacu Prezydenckiego. W między czasie uczestnicy mieli czas wolny na posiłek i ewentualny zakup pamiątek. Po krótkiej przerwie udali się do Centrum Nauki Kopernika wspaniałego ośrodka gdzie mogli poznać prawa nauki. Dużym powodzeniem cieszyła się przejażdżka metrem pod Pałac Kultury i Nauki, który niestety zakończył tą niesamowitą przygodę z Warszawą.

            Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń, zobaczyli interesujące miejsca, zrobili sporo pamiątkowych zdjęć i stali się bogatsi o nowe doświadczenia.  

>>>galeria<<<Licznik odwiedzin:
4703294

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Luty 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia