BIELICE

W dniu 11 kwietnia 2014 roku,  w świetlicy w  Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Bielicach, odbyły się   kolejne warsztaty rękodzielnicze. Było to trzecie spotkanie  z II – etapu z  3 zaplanowanych spotkań na 2014r. Tematem zajęć warsztatowych  było: „Decupade – transferowanie wydruku. Ozdabianie przedmiotu okrągłego jajko”. Pani prowadząca warsztaty,  przypomniała o  metodzie decupade, z którą uczestnicy warsztatów mieli już do czynienia, przy ozdabianiu przedmiotu okrągłego bombka. Po otrzymanych wskazówkach  uczestnicy warsztatów z zapałem wzięli się do pracy,  gdzie przez  3 godziny  powstawały  piękne prace.                             
Zapraszamy do zapoznania się z etapami powstawania prac przez uczestników.

>>> GALERIA


W dniu 14.03.2014 roku, w świetlicy w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Bielicach odbyły się w godzinach popołudniowych warsztaty rękodzielnicze. Było to drugie spotkanie II- etapu z 3 -zaplanowanych spotkań w 2014 r.  Prowadząca zajęcia warsztatowe zapoznała wszystkich uczestników z techniką  sianogniotów, jak również poinformowała uczestników, że sztuka ta nosi również nazwę „sianowije”.  Aby przybliżyć  sztukę wicia z siana  i tworzenia  postaci czy przedmiotów  prowadząca zajęcia warsztatowe   pokazała uczestnikom jak się  zabrać do tworzenia przepięknych  serduszek, kurek czy koszyków. Po otrzymanym instruktażu dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z zapałem wzięli się do pracy, tworząc przepiękne prace z siana, co widać na załączonych zdjęciach.

>>> GALERIA


W dniu 14.02.2014 roku, w świetlicy w Zespole Szkół Publicznych w Bielicach  odbyły się warsztaty rękodzielnicze. Było to pierwsze spotkanie II- etapu z 3 - zaplanowanych spotkań w 2014 r. Osoba prowadząca zajęcia warsztatowe zapoznała wszystkich uczestników z techniką Decupage klasyczny, poinformowała, że techniką tą dekoruje się  różne powierzchnie przy pomocy wyciętych  motywów z papieru, kleju, które można nanosić na różne  przedmioty z drewna i itp. Aby wykonać pracę prowadząca  wyjaśniła, że należy odpowiednio  przygotować wcześniej  podłoże, na którym będzie się pracować, następnie nałożyć klej do decupage i na wcześniej przygotowany motyw wycięty ze  zwykłych serwetek,  z papieru ryżowego lub specjalnego papieru do wykonywania decupage. Po  przyklejeniu serwetek należy  pokryć  je klejem i pozostawić do wyschnięcia. Następnie pokrywamy przedmiot lakierem. Po otrzymanym instruktażu dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z zapałem wzięli się do pracy, co widać na załączonych zdjęciach.

>>> GALERIA


W dniu 18 listopada 2013 roku,  w świetlicy w  Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła IIw Bielicach, odbyły się   kolejne warsztaty rękodzielnicze. Było to trzecie spotkanie  z I – etapu z  3 zaplanowanych spotkań na 2013r. Tematem zajęć warsztatowych  było: „Decupade – transferowanie wydruku. Ozdabianieprzedmiotu okrągłego bombka”. Pani prowadząca warsztaty,  przypomniałao  metodzie decupade, którą wcześniej uczestnicy warsztatów mieli już doczynienia. Zamiast przedmiotu płaskiego do wykonania pracy  na tych zajęciach był  przedmiot okrągły. Po otrzymanych wskazówkach  uczestnicy warsztatów z zapałem wzięli się do pracy,  gdzie przez  3 godziny  powstawały  piękne prace.
Zapraszamy do zapoznania się z etapami powstawania prac przez uczestników.

>>> ZDJĘCIA

 


 W dniu 11 października 2013 r. w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Bielicach w świetlicy  rozpoczęły się kolejne trzygodzinne warsztaty rękodzielnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Było to drugie spotkanie I –etapu z zaplanowanych  z sześciu spotkań do 2014 r. pod nazwą „ Decoupade – transferowanie wydruku”. Osoba prowadząca warsztaty zapoznała  uczestników  z  techniką „Decoupade -transferowanie wydruku”. To jedna  z metod wykorzystywania wydruku i przenoszenia jej na szkło. Uczestnicy warsztatów z  zainteresowaniem słuchali wskazówek,  które pani prowadząca przekazywała uczestnikom. Po otrzymaniu instruktażu, wszyscy z zapałem wzięli się do pracy. Mimo początkowych trudności , jakie napotykali uczestnicy w trakcie tworzenia pracy,  nie poddawali się, szukali różnych pomysłów i rozwiązań by praca którą tworzą była zachwycająca , piękna i na miarę możliwości każdego uczestnika.
Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami przedstawiającymi prace  uczestników warsztatów.

>>> ZDJĘCIA


 13 września 2013r.  warsztaty rękodzielnicze rozpoczęły się świetlicy w  Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II  w Bielicach o godz. 1600 i trwały 3 godziny. Uczestnicy warsztatów  mieli możliwość zapoznania się z  historią powstania Decupage.   Dowiedzieli się, że technika pochodzi ze wschodniej Syberii gdzie między innymi  plemiona nomadów ozdabiały tą techniką  groby swoich przodków. Stamtąd technika przywędrowała do Chin, gdzie aż do XII wieku była popularną metodą ozdabiania lampionów, okien, pudełek i innych przedmiotów. W XVII wieku dzięki wymianie handlowej z Dalekim Wschodem decoupage przywędrowało najpierw do Włoch, a w XVIII w. do innych krajów Europy. Weneccy stolarze używali decoupage przy ozdabianiu mebli  przy produkcji tworząc tańszą alternatywę do modnych wówczas chińskich lakierowanych mebli. Sztukę tą nazywano lacca contrafatta. Wkrótce odchodzono od naśladowania dalekowschodniego wzornictwa na rzecz kopii dzieł ówczesnych malarzy. Obecnie technika decoupage umożliwia ozdobienie różnorakich przedmiotów użytku codziennego – od luster, butelek, ramek, skrzynek, doniczek, podkładek pod kubki po kolczyki czy bransoletki. Polega ona na wydzieraniu lub wycinaniu elementów papierowych (takich jak serwetki czy wydruki obrazków), naklejaniu ich na odpowiednio przygotowaną powierzchnię, a następnie utrwaleniu i ujednoliceniu motywu przy pomocy kolejnych warstw lakieru. Rzeczy, które na pozór wydają się kwintesencją szarej codzienności nabierają wówczas indywidualnego charakteru i stylu, gdy z  rzeczy małych i prostych można zrobić  rzeczy piękne i cieszące oko. Tak niewiele trzeba,  tylko chęć i  cierpliwość przy tworzeniu przepięknych  obrazków, tak jak to miało miejsce tu w trakcie warsztatów.                                                                                             

Zapraszamy serdecznie  do zapoznania się z załączonymi  zdjęciami,  gdzie uczestnicy  warsztatów rękodzielniczych  tworzyli swoje przepiękne    prace   metodą decoupage 3 D. 

>>> ZDJĘCIA

Licznik odwiedzin:
5403410

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia