NOWE CHRAPOWO

W dniu 07 kwietnia 2014 roku,  w świetlicy wiejskiej w   Nowym Chrapowie, odbyły się   kolejne warsztaty rękodzielnicze.  Było to trzecie spotkanie  z II - etapu z 3 zaplanowanych spotkań na 2014r. Tematem  zajęć był: „Decupade – transferowanie wydruku. Ozdabianie  przedmiotu okrągłego jajko”.  Pani   prowadząca na wstępie przypomniała  wszystkim uczestnikom  na czym polega decupade. Technika ta była wykorzystywana do ozdobiena bombki na wcześniejszych zajęciach. Dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe  brały czynny udział  w zajęciach. Uczestnicy korzystając  z wcześniejszych już doświadczeń oraz wskazówek, które były im przekazywane w trakcie zajęć, chętnie wykonywali swoje prace. Zapraszamy do zapoznania się z załączonymi zdjęciami.

>>> GALERIA


W dniu 10.03.2014 roku, w świetlicy w Nowym Chrapowie  odbyły się w godzinach popołudniowych warsztaty rękodzielnicze. Było to drugie spotkanie II- etapu z 3 -zaplanowanych spotkań w 2014 r.  Prowadząca zajęcia warsztatowe zapoznała wszystkich uczestników z techniką  sianogniotów, jak również poinformowała uczestników, że sztuka ta nosi również nazwę „sianowije”.   Aby przybliżyć  sztukę wykonywania postaci czy przedmiotów  prowadząca zajęcia  pokazała uczestnikom w jaki sposób należy zabrać się  do wykonywania  serduszek, kurek czy koszyków. Po otrzymanym instruktażu dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z zapałem wzięli się do pracy, tworząc przepiękne prace z siana, co widać na załączonych zdjęciach.

>>> GALERIA


W dniu 10.02.2014 roku, w świetlicy w Nowym Chrapowie  odbyły się warsztaty rękodzielnicze. Było to pierwsze spotkanie II- etapu z 3 -zaplanowanych spotkań w 2014 r.  Prowadząca zajęcia warsztatowe zapoznała wszystkich uczestników z techniką Decupage, przecierki z reliefami, szablonami i pastami strukturalnymi. Ozdabianie drewna – stwórz sobie obraz,  poinformowała, że do tej techniki należy  przygotować się w 2 etapach; pierwszy etap to przygotowanie przedmiotu z drewna, gdzie należy go pomalować  kolorem np. żółtym, niebieskim, pomarańczowym lub według uznania, po wyschnięciu  należy nałożyć   kolejną warstwę  białej farby. Drugi etap polega na  przecieraniu  papierem ściernym przedmiotu co  daje efekt  dwukolorowości. Następnie  dekoruje się  powierzchnie  przy pomocy wyciętych motywów z papieru, kleju, które można nanosić na różne przedmioty z drewna i itp. Aby wykonać pracę, prowadząca  wyjaśniła,
że powierzchnię należy nanieść klej do decupage i nałożyć wcześniej przygotowany motyw wycięty |ze  zwykłych serwetek, z papieru ryżowego lub specjalnego papieru do wykonywania decupage.
 Po przyklejeniu serwetek należy  pokryć je klejem i pozostawić do wyschnięcia. Następnie wykorzystując szablony i pastele strukturalne można było upiększać swoje prace. Po otrzymanym instruktażu dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z zapałem wzięli się do pracy, co widać na załączonych zdjęciach.

>>> GALERIA


 W dniu 12 listopada 2013 roku,  w świetlicy wiejskiej w miejscowości  Nowym Chrapowie, odbyły się   kolejne warsztaty rękodzielnicze.  Było to trzecie spotkanie  z I - etapu z 3 zaplanowanych spotkań na 2013r. Tematem  zajęć było: „Decupade – transferowanie wydruku. Ozdabianie  przedmiotu okrągłego bombka”.  Pani   prowadząca na wstępie przypomniała  wszystkim uczestnikom  o  metodzie  decupade  z wykorzystaniem tej techniki przy użyciu transferu  do  ozdobienia bombki. Dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe  brały czynny udział  w zajęciach, które trwały 3 godziny. Uczestnicy pilnie słuchali  prowadzącej, korzystali ze wskazówek, które były im bardzo przydatne w trakcie wykonywanych prac.
Zapraszamy do zapoznania się z załączonymi zdjęciami.

>>> ZDJĘCIA


W dniu 7 października 2013 r.  w godzinach popołudniowych w świetlicy wiejskiej  w miejscowości Nowe Chrapowo  rozpoczęły się kolejne  warsztaty rękodzielnicze i było to drugie spotkanie  I – etapu z zaplanowanych  z sześciu spotkań  do 2014 r. pod nazwą „ Florystyka”, zaplanowane zajęcia obejmowały 3 godziny pracy z 15 osobową grupą uczestników.      
                                     
Pani prowadząca  przybliżyła  uczestnikom  tematykę  florystyki, iż jest to dziedzina sztuki, która  wymaga zarówno znajomości wachlarza technik układania kwiatów, opanowania umiejętności warsztatowych, jak i dużej dozy kreatywności i wyobraźni  a nawet i odrobiny talentu, którą każdy z nas posiada.
Na zajęciach do tworzenia kompozycji kwiatowych  wykorzystano m.in. dynie, żywe kwiaty, kartony, gąbkę florystyczną.

 Zapraszamy do zapoznania się z załączonymi zdjęciami przedstawiającymi  etapy pracy uczestników warsztatów.

>>> ZDJĘCIA


 W dniu 09 września w 2013r. w godzinach popołudniowych w miejscowości Nowe Chrapowo w świetlicy wiejskiej   rozpoczęły  się  warsztaty  rękodzielnicze. Było to pierwsze spotkanie  I – etapu  z zaplanowanych sześciu spotkań do 2014 roku pod nazwą Decupage 3D – wykonanie obrazka . Pani  prowadząca zajęcia na wstępie zapoznała uczestników,  co to jest za technika i  na czym ona polega. I tu uchylę rąbka tajemnicy „ Decoupage  to technika , która polega na ozdabianiu przedmiotów wykonanych z różnych materiałów [drewno, metal, plastik czy szkło] poprzez naklejanie na nie wzoru z papieru. Poszczególne warstwy papieru są pokrywane lakierem tak, aby papier wtopił się w powierzchnię i tworzył z nią jedna całość. Wzory powinny wyglądać tak, jakby były namalowane lub nadrukowane na wybranym obiekcie. Decoupage jest bardzo prostą metodą na ozdobienie prawie każdej powierzchni. Można się go bardzo szybko nauczyć. Pani prowadząca zajęcia bardzo zachęcała i pomagała uczestnikom  w tworzeniu różnorodnych obrazów i powstawaniu wypukłości, które po przykryciu kolejnych warstw klejem dawały wspaniałe efekty  3 D.  Po wykonanej pracy , każdy uczestnik mógł poczęstować się pączkiem, bułką oraz herbatą.

Zachęcam do zapoznania się z załączonymi  zdjęciami przedstawiającymi etapy pracy uczestników warsztatów.

>>> ZDJĘCIA

Licznik odwiedzin:
5403761

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia