Babin

Czerwiec 2018

W związku z przystąpieniem Gminy Bielice do programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia prowadzone na świetlicach podwórkowych w miejscowości Babin, Parsów oraz Swochowo w dniu 16 czerwca br.  w miejscowości Swochowo wykonała zgodnie z tą ideą programu ostoje dla pszczół - specjalne domkami dla owadów pożytecznych. W tym dniu zostało również zorganizowane spotkanie z Leśniczym, który przybliżył uczestnikom życie zwierząt w lesie. Nie zabrakło również spotkania z Panem Stanisławem - pszczelarzem, który dzięki swojej uprzejmości przedstawił dzieciom i młodzieży budowę ula, strukturę życia pszczół oraz jak powstaje miód. Na zakończenie tak aktywnego spotkania zostało zorganizowane ognisko.

>>> Galeria 


Maj 2018

W miesiącu Maj dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia prowadzone na świetlicy podwórkowej spędziły miło i aktywnie czas na zabawach i grach integracyjnych. Pamiętając o Dniu Matki dzieci i młodzież wykonały prace plastyczne oraz skromne upominki dla swoich mam. Dla uczestników zajęć nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

>>> Galeria 


Kwiecień 2018

W tym miesiącu dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia w świetlicy podwórkowej spędziły miło i aktywnie czas na świeżym powietrzu. W sobotę 21 kwietnia wraz z uczestnikami ze świetlic podwórkowych z miejscowości Parsów oraz Swochowo udaliśmy się do miejscowości Kozielice, gdzie w Miejskim Domu Kultury został zorganizowany turniej dzieci ze świetlic podwórkowych pn. „Siódme Poty”. Sześć drużyn zmagało się  w przygotowanych konkurencjach sportowych. Na zakończenie turnieju każda drużyna otrzymała puchar, dyplom oraz  dwie gry planszowe. W drodze powrotnej do domu udaliśmy się do Mc Donalds.

>>> Galeria


Marzec 2018

Po wielu dniach przygotowań  09 marca 2018 roku dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia prowadzone w świetlicach podwórkowych w miejscowości Babin, Parsów oraz Swochowo udały się wraz z opiekunami do Domu Seniora – Babie Lato w miejscowości Swochowo,  aby przedstawić przygotowany występ artystyczny z okazji Dnia Kobiet. Po recytacji wierszy i odśpiewaniu piosenek zostały wręczone wszystkim obecnym Panią własnoręcznie wykonane  kwiaty. Przygotowany występ artystyczny i skromne upominki sprawiły wszystkim wiele radości i wzruszeń.

>>> Galeria


Luty 2018

W tym miesiącu zajęcia na świetlicy podwórkowej upłynęły w bardzo szybkim tempie i cieszyły się aktywnym udziałem dzieci i młodzieży. 1 lutego 2018 roku dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia udały się do Domu Seniora „Babie Lato” w miejscowości Swochowo, aby przedstawić przygotowany występ artystyczny z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka. Ponadto podczas zajęć zostały wykonane kartki walentynkowe. W trosce o dobre samopoczucie i aktywność fizyczną odbyły się również konkurencje sportowe. Dzieci i młodzież pracując w grupach rozwiązywały quizy i rebusy. Uczestnicy zajęć mogli liczyć na słodki poczęstunek.

>>> Galeria


Styczeń 2018

W pierwszym miesiącu Nowego Roku podczas prowadzonych zajęć dla dzieci i młodzieży została zorganizowana zabawa pod tytułem „Mam talent”. W czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych zostały przygotowane różnorodne zajęcia dla tych, którzy nie zaplanowali żadnego wyjazdu z domu. W trakcie prowadzonych zajęć odbył się konkurs plastyczny  pt. „ Bezpieczne ferie”. Dzieci i młodzież mieli okazję spotkać się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach, którzy podczas spotkania zaprezentowali filmy animacyjne dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu oraz apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zimowego wypoczynku. Nie zabrakło również spotkania  z członkami Ochotniczej Straży Pożarnej Parsów oraz Babin, którzy zapoznali uczestników zajęć ze sprzętem pożarniczo – gaśniczym. Dzięki uprzejmości Pani Anny Stefanowskiej – nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Bielicach odbyły się również warsztaty sensoplastyki. Ponadto uczestnicy podwórkowych zajęć  uczestniczyli w warsztatach tanecznych. Zumba wprawiła uczestników w znakomity nastrój a zarazem przyczyniła się do poprawy kondycji fizycznej. Zostały również zorganizowane warsztaty rękodzielnicze Ostatniego dnia zajęć dla dzieci i młodzieży zorganizowany został wyjazd do kina Helios w Szczecinie na film pt. „ Tedi i mapa skarbów”. Dzieci spędziły również miło czas grając w gry stolikowe, rozwiązując quizy, rebusy oraz krzyżówki.  

>>> GaleriaINFORMACJA

Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Babin, że zajęcia świetlicowe odbywać się będą w każdy poniedziałek miesiąca począwszy od 08 stycznia 2018 r. w godzinach od 16.00 do 19.00.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.


Listopad i grudzień 2017

W ramach zorganizowanych zajęć na świetlicy podwórkowej zostały przeprowadzone z dziećmi rozmowy w zakresie problemów szkolnych i stresu. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom odreagowania emocji i napięć powstających na skutek niepowodzeń szkolnych, radzenie sobie z oporem, stresem i napięciem w sytuacjach szkolnych. Uczestnicy zajęć poznali również zachowania asertywne w grupie rówieśniczej oraz ćwiczyły wyrażanie swoich negatywnych emocji bez ranienia innych. Pamiętając o odzyskaniu przez Polskę Niepodległości dzieci wykonały prace plastyczne. Na zajęciach również została zorganizowana zabawa andrzejkowa, podczas której zostały przeprowadzone zabawy i wróżby andrzejkowe. Ponad to dzieci spędziły aktywnie czas na grach planszowych i zabawach ruchowych. Dzieci mogły liczyć na słodki poczęstunek.

>>> Galeria


Październik 2017

Przeprowadzone zajęcia cieszyły się dużym zaangażowaniem dzieci. W tym miesiącu na świetlicy podwórkowej zostały zorganizowane dla dzieci warsztaty szycia. W ramach zorganizowanych zajęć dzieci wykonały pluszowe maskotki. Na zajęciach dzieci wykonały prace plastyczną pod tytułem – „Spotkanie z jesienią”. Dodatkowo zostały przygotowane przez dzieci bukiety z jesiennych liści. Uczestnicy zajęć spędzili miło czas na wspólnym przygotowywaniu „zwierzakowych” kanapek. Tematem przewodnim tych zajęć zostało hasło „Jemy zdrowo i kolorowo”. Ponad to dzieci spędziły aktywnie czas na  kolorowaniu, rysowaniu, grach planszowych i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Dodatkowo w ramach zajęć zostały przeprowadzone z dziećmi rozmowy w zakresie radzenia sobie w trudnych sytuacjach przemocy oraz wychowanie przeciw agresji i przemocy. Celem niniejszych zajęć było uświadomienie dzieciom pojęcia agresja i przemoc, sposobów radzenia sobie z przemocą oraz kształtowanie umiejętności mówienia „nie” w sytuacjach namawiania jak i kształtowanie więzi koleżeńskich i wskazywania form samopomocy.

>>> Galeria


Informacja

Zajęcia świetlicowe w świetlicy podwórkowej w miejscowości Babin z dnia 31.10.2017r. (wtorek) zostają przeniesione na dzień 26.10.2017r. (czwartek).

Opiekun świetlicy


Wrzesień 2017

Miesiąc wrzesień po wakacyjnej przerwie zapoczątkował zajęcia na świetlicy podwórkowej. Podczas odbytych zajęć dzieci  integrowały i poznawały się poprzez wspólne zabawy ruchowe jak i gry zespołowe oraz planszowe. Poprzez aktywny i liczny udział dzieci na zajęciach podwórkowych zostały wykonane bibułowe kwiaty. Podczas spotkań odbyła się rozmowa na temat dbania o czystość naszej ziemi.  

>>> GALERIA


INFORMACJA

Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Babin, że zajęcia świetlicowe po wakacyjnej przerwie odbywać się będą w każdy wtorek miesiąca począwszy od 12 września 2017 r.  w godzinach od 16.00 do 19.00.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Zajęcia finansowane są ze środków Gminnego Programu ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


INFORMACJA

Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Babin, że zajęcia świetlicowe odbywać się będą w każdy wtorek miesiąca począwszy od  03 stycznia 2017 r. w godzinach od 16.00 do 19.00.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Zajęcia finansowane są ze środków Gminnego Programu ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Czerwiec 2017 Integracyjny Dzień Dziecka

01 czerwca na boisku sportowym w Swochowie odbyło się spotkanie integracyjne z okazji Dnia Dziecka dla dzieci uczęszczających na świetlice podwórkowe. Na dzieci czekały przygotowane atrakcje m.in. malowanie buzi, kącik plastyczny, zabawy ruchowe. W przerwach między zabawami dzieci mogły posilić się pieczonymi kiełbaskami na ognisku przygotowanym przez Radnego ze Swochowa Pana Stanisława Kuliga. Opiekunowie świetlic chcąc osłodzić ten dzień obdarowywali dzieci słodkimi upominkami. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy i konkurencje sportowe przygotowane przez Panią Iwonę Kochel Przedstawiciela Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielicach. W trakcie imprezy został rozegrany mecz piłki nożnej, w którym zwyciężyła świetlica podwórkowa z Babina. Mamy nadzieję, że dzień ten pozostanie w pamięci dzieci na długi czas i będzie wywoływał uśmiech na ich twarzach. Opiekunowie świetlic dziękują za pomoc w organizacji spotkania Pani Iwonie Kochel, Panu Stanisławowi Kuligowi i Panu Bronisławowi Wójcikowi. Impreza została sfinansowana przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

>>> Galeria


Maj 2017

W maju dopisywała nam pogoda, w związku z czym dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Podczas zajęć rozmawialiśmy m.in. o problemie uzależnienia od alkoholu. Dzieci zapoznały się z fazami uzależnienia oraz dowiedziały się, gdzie mogą uzyskać pomoc w razie potrzeby. Na wtorkowych spotkaniach wspólnie graliśmy w gry zespołowe. Radość dzieciom sprawiło również stworzenie oraz pokonanie toru przeszkód. Zgodnie z harmonogramem odbyły się też zajęcia dotyczące zachowań asertywnych w grupie. Uczestnicy zajęć wspólnie stworzyli quiz o uzależnieniach oraz omówili sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Na zajęciach dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz owoce. Przeprowadzone w tym miesiącu zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom celowości udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i podjęcia działań ratujących życie osób poszkodowanych. Nauczenie dzieci podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

>>> Galeria


INFORMACJA

dla dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe

Informujemy, że 01 czerwca 2017 r. od godz. 16.00 do godz. 19.00 na boisku w Swochowie zostały zaplanowane atrakcje z okazji Dnia Dziecka dla dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe. W programie m.in. zawody
i konkurencje sportowe, mecz piłki nożnej oraz pieczenie kiełbasek i słodki poczęstunek. Organizatorzy zapewniają dowóz oraz odwóz. Zbiórka przed świetlicą o godz. 15.50.

Serdecznie zapraszamy


Kwiecień 2017

W kwietniu zajęcia na świetlicy podwórkowej w Babinie cieszyły się aktywnym udziałem dzieci i młodzieży. Na pierwszych zajęciach w tym miesiącu rozmawialiśmy o problemie nadużywania alkoholu. Dzieci odgrywały scenki, w których jedna osoba grała człowieka uzależnionego a druga próbowała pomóc mu wyjść z nałogu. Kolejne zajęcia były poświęcone problemowi dopalaczy i narkotyków. Po części teoretycznej dzieci własnoręcznie wykonały zajączki ze słoików z okazji Świąt Wielkanocnych. Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się również na boisko, gdzie wspólnie rozmawialiśmy o fazach dojrzewania człowieka oraz graliśmy w pikra. Ostatnie zajęcia poświęciliśmy omówieniu sposobów radzenia sobie ze stresem m.in. podczas sprawdzianów i odpowiedzi ustnych. Okazało się, że każdy ma swoją metodę na odstresowanie się. Dzieci wykonały również pyszne babeczki w kubeczkach. Celem przeprowadzonych zajęć było zapoznanie dzieci z zagrożeniami związanymi z poruszaniem się na drogach, właściwe zachowanie się jako uczestnik ruchu drogowego, poznanie znaków drogowych oraz zasad przechodzenia przez jezdnię.

>>> Galeria


Marzec 2017

W marcu rozmawialiśmy nt. zachowań asertywnych w grupie rówieśniczej oraz agresji i złości. Dzieci uczyły się także, jak być dobrym kolegą/ koleżanką. W tym miesiącu spotkaliśmy się z dziećmi ze świetlicy w Parsowie, gdzie wspólnie spędzaliśmy czas bawiąc się oraz piekąc kiełbaski na ognisku. Uczestnicy marcowych zajęć tradycyjnie wykonali marzannę, którą utopili na znak powitania wiosny. Miniony miesiąc przyniósł nam piękną pogodę. W związku z tym zajęcia często odbywały się na świeżym powietrzu, gdzie dzieci mogły wspólnie spędzać czas. Celem odbytych zajęć było stworzenie dzieciom okazji do budowania więzi, nawiązywania kontaktów, rozwijania umiejętności otwartego wyrażania próśb i oczekiwań.

>>> Galeria


Informacja

Zajęcia świetlicowe w świetlicy podwórkowej w miejscowości Babin z dnia 11.04.2017r. (wtorek) zostają przeniesione

na dzień 12.04.2017r. (środa).

 

Opiekun świetlicy 


Luty 2017

W drugim tygodniu lutego na świetlicy podwórkowej w Babinie zostały zorganizowane ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. W ramach zajęć zostało zorganizowane spotkanie integracyjne dla dzieci ze świetlicy w Babinie i Parsowie, podczas którego uczestnicy zajęć spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach i przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa. Podczas spotkania dzieci i młodzież uczestniczyły we wspólnych zabawach m.in. graliśmy w kalambury. Dzieci spędziły miło czas grając w gry stolikowe, rozwiązując quizy, rebusy oraz krzyżówki.  Ostatniego dnia ferii wybraliśmy się na wycieczkę do kręgielni w Stargardzie. W trakcie przerwy w grze dzieci jadły pyszną pizzę. W trakcie trwania zajęć każdego dnia na dzieci czekał jedno daniowy, gorący posiłek oraz ciepły napój. W ramach zajęć zostały również przeprowadzone zajęcia nt. „Moja rodzina i ja” oraz „ Bez złości mamy więcej radości”. Celem niniejszych zajęć było przybliżenie dzieciom  wiadomości o prawach dziecka, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i emocji oraz rozwijanie umiejętności współpracy w zespole, jak i również przybliżenie dzieciom pojęcia przemoc i agresja.

>>> Galeria


INFORMACJA

      Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Babin, że zajęcia na świetlicy podwórkowej z przyczyn organizacyjnych zostały przeniesione na dzień 01 marca 2017 r. i odbędą się w świetlicy wiejskiej w Parsowie.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Styczeń 2017

Styczeń upłynął nam na wspólnych zabawach i rozmowach. Poruszyliśmy problem palenia papierosów oraz zażywania dopalaczy wśród coraz młodszych dzieci. Rozmawialiśmy o negatywnym wpływie używek na organizm człowieka. W tym miesiącu zorganizowaliśmy karnawałowy pokaz mody. Dzieci same przygotowywały swoje stylizacje, które omawiała prowadząca pokaz. Było również jury, które przyznawało punkty. W związku z obchodzony w styczniu Dniem Babci  i Dziadka dzieci przygotowały drobne upominki z masy solnej dla swoich dziadków. Na ostatnich zajęciach w tym miesiącu dzieci lepiły bałwana i rzucały się śnieżkami. Przy tej okazji rozmawialiśmy też o złości i agresji oraz o sposobach rozładowywania złych emocji. Przygotowywaliśmy również pyszne tosty z serem oraz ciepłą herbatę.

>>> GALERIA


Grudzień 2016

Na grudniowych zajęciach na świetlicy środowiskowej dzieci wykonały choinki z makaronu. Rozmawialiśmy również o tradycjach i zwyczajach świątecznych. Na ostatnich w tym roku zajęciach dzieci otrzymały drobne upominki, które sprawiły im wiele radości.

>>> Galeria

Listopad 2016

Listopad upłynął nam na wspólnych grach i zabawach. Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych. W związku z przypadającym 11 listopada Świętem Niepodległości, uczestnicy zajęć zostali podzieleni na cztery zespoły. Każdy z nich miał inne zadania, które związane były z ww. świętem. Na zajęciach wykonywaliśmy również dekorację naszej sali na zabawę andrzejkową, która odbyła się 29 listopada. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w konkursach i wróżbach andrzejkowych.

>>> Galeria


Październik 2016

W tym miesiącu postanowiliśmy zrobić porządki na naszej świetlicy. Dzieci myły stoliki, zamiatały i układały gry na półkach. Po skończonej pracy zjedliśmy przygotowane przez siebie hamburgery. Kolejne zajęcia spędziliśmy na nauce szycia. Przyjechała do nas Pani Ania, która pokazała nam, jak szyć na maszynie. Dzieci same uszyły maskotki, które zabrały ze sobą do domu. Na ostatnich zajęciach urządziliśmy sobie Halloween. Dzieci wykonały lampiony. Było mnóstwo słodyczy oraz zabaw i konkursów, w których dzieci chętnie brały udział.

>>> Galeria


INFORMACJA

      Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Babin, że zajęcia świetlicowe po wakacyjnej przerwie odbywać się będą w każdy wtorek miesiąca począwszy od  6 września 2016 r. w godzinach od 16.00 do 19.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.Zajęcia finansowane są ze środków Gminnego Programu ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Wrzesień 2016

Po wakacyjnej przerwie rozpoczęły się zajęcia na świetlicy środowiskowej. W związku z piękną wrześniową pogodą zajęcia spędzaliśmy przeważnie na świeżym powietrzu. Dzieci opowiadały o swoich wakacjach, wspólnie grały w piłkę. W związku z tym, że we wrześniu organizowana jest akcja sprzątania świata, w naszej świetlicy również mieliśmy zajęcia dot. m. in. segregacji odpadów. Po zajęciach udaliśmy się w teren, w celu pozbierania śmieci na naszej wsi. Na ostatnie zajęcia integracyjne wybraliśmy się do świetlicy w Parsowie. Wspólnie piekliśmy kiełbaski na ognisku. Jednak najwięcej frajdy sprawiły dzieciom zawody sportowe zorganizowane na boisku.

>>> GALERIA


Wycieczka do ZOO

W piątek 27 maja br. dzieci i młodzież biorące czynny udział w zajęciach prowadzonych na świetlicach środowiskowych w miejscowości Linie, Parsów, Babin oraz Swochowo wraz z opiekunami udały się na wycieczkę integracyjną do Poznania.  Wyjazd sprawił wszystkim uczestnikom wiele radości. Dzieci i młodzież miały możliwość przez kilka godzin zwiedzać Zoo oraz  uczestniczyć w lekcji przyrody, która dostarczyła wszystkim obecnym porcję nowych wiadomości na temat otaczającego nas świata zwierząt.  Bezpłatnie dla uczestników  wycieczki zapewniony został  przejazd, bilety wstępu oraz  obiad. Podczas wyjazdu dzieci, które wzorowo uczęszczały na zajęcia prowadzone na świetlicach środowiskowych i uzyskały stu procentową frekwencję zostały nagrodzone drobnym upominkiem. Takimi osobami są:

LINIE: Dawid Sołtys, Nikola Kierylak

PARSÓW: Nikola Kosińska, Roksana Kosińska, Julia Kantor

BABIN: Marta Świst, Julia Ignasiak

SWOCHOWO: Marta Stańczak, Katarzyna Stańczak, Julia Stańczak, Roksana Mikulska, Wiktoria Parada

Sponsorami wycieczki była Spółka PW Bielice Ralf Kettler oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Maj 2016

Na pierwszych zajęciach w maju dzieci wykonały pracę plastyczną pod tytułem „Pod dobra opieką rozwijam skrzydła”, przez co nasza świetlica przyłączyła się do udziału w Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Na kolejnych zajęciach wybraliśmy się na wycieczkę rowerową, natomiast po powrocie zrobiliśmy tosty oraz graliśmy w gry zespołowe. Zajęcia w maju spędziliśmy głównie na świeżym powietrzu bawiąc się wspólnie. Na zakończenie zajęć udaliśmy się na wycieczkę integracyjną do Zoo razem z dziećmi z pozostałych świetlic środowiskowych. Wyjazd dla dzieci ufundowała Spółka PW Bielice Ralf Kettler oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzięki sponsorom nagrodzone zostały również dzieci, które systematycznie uczęszczały na zajęcia świetlicowe.

>>> GALERIA


INFORMACJA

Informujemy, że w sobotę 21 maja 2016 r. odbędzie się wycieczka rowerowa do Glinnej. Zbiórka: świetlica wiejska godz. 10.15. Wszystkie osoby, które zgłosiły się na wycieczkę muszą mieć sprawny technicznie rower, kamizelkę odblaskową, kartę rowerową oraz kanapkę i napój. Przypominamy, że osoby, które zgłosiły się na wycieczkę a nie maja karty rowerowej muszą mieć opiekuna. Prosimy o wygodny, stosowny do pogody ubiór. Jeśli warunki pogodowe nie będą sprzyjające wycieczka zostanie odwołana a zajęcia 21 maja odbędą się o godz. 10.15 na świetlicy wiejskiej.

Jednocześnie informujemy, że zajęcia na świetlicy w dniu 17 maja 2016 r. zostają odwołane.

 

Opiekun świetlicy

Joanna Szewczyk


Kwiecień 2016

Na pierwszych zajęciach w kwietniu, dzięki pomocy pani Sołtys mieliśmy ognisko. Pogoda była piękna, w związku z tym całe zajęcia spędziliśmy nad jeziorem, bawiąc się w chowanego i grając w piłkę. Niestety na kolejnych zajęciach nie było już tak pięknej pogody. W związku tym zorganizowaliśmy seans filmowy. W tym miesiącu dzieci przygotowały spaghetti. Na każdych zajęciach korzystały również ze słodkiego poczęstunku oraz napoi. W trackie zajęć dziewczynki chętnie kolorowały  i malowały, natomiast chłopcy grali w piłkę. Kwiecień upłynął nam na wspólnych grach i zabawach, graliśmy m.in. w kalambury, państwa-miasta, tenisa stołowego.

>>> GALERIA


Marzec 2016

W związku z pierwszym dniem wiosny, postanowiliśmy zorganizować wiosenny pokaz mody. Dzieci same projektowały i szyły swoje stroje. Z pozostałych skrawków materiału wykonaliśmy Marzannę, którą zgodnie z tradycją utopiliśmy. Na świetlicy obchodziliśmy również Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali dla dziewczynek słodki poczęstunek oraz wykonali kwiaty z bibuły. Z uwagi na zbliżające się Święta Wielkanocne dzieci wykonały ozdoby świąteczne oraz malowały jajka.  Wykonaliśmy również flagi państw oraz stojak na nie. Na ostatnich zajęciach w marcu zorganizowaliśmy seans filmowy z popcornem i słodkościami oraz graliśmy w kalambury.

>>> GALERIA


Luty 2016

W pierwszym tygodniu lutego na świetlicy środowiskowej zostały zorganizowane dla dzieci i młodzieży ferie zimowe. W pierwszym dniu ferii dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. W tym dniu dzieci zrobiły chipsy, którymi zajadały się podczas oglądania bajki. Drugiego dnia odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej w Pyrzycach w celu przypomnienia zasad bezpieczeństwa, aby ferie zimowe były nie tylko udane, ale i bezpieczne. Naszą świetlicę środowiskową odwiedziła również Pani Leśnik z Nadleśnictwa Gryfino, która przybliżyła wszystkim obecnym życie zwierząt, które możemy spotkać podczas wizyty w lesie. Przygotowane gry edukacyjne i  zabawy bardzo zainteresowały dzieci. Uczestnicy zajęć otrzymali drobne upominki. Ponad to na świetlicy odbyły się zawody sportowe. Każdy mógł zaprezentować swoją popisową konkurencję. Dzieci spędziły miło czas wspólnie bawiąc się i grając w gry. Maluchy chętnie malowały i kolorowały, natomiast starsze dzieci wykonały maski karnawałowe. Na milusińskich każdego dnia czekał pyszny poczęstunek oraz ciepły napój. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci piekły pizzę oraz pączki z okazji tłustego czwartku. Ostatniego dnia zajęć wybraliśmy się wspólnie z dziećmi ze świetlicy w Liniach i Parsowie na wycieczkę do kina, na bajkę pod tytułem "Misiek w Nowym Yorku" oraz "Alvin i wiewiórki".

>>> GALERIA


Styczeń 2016

Dzięki funduszom Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych od stycznia 2016 r. działalność rozpoczęła świetlica środowiskowa w Babinie. Na pierwszych zajęciach dzieci wykonały kartki z życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz wspólnie grały i bawiły się. Na kolejnym spotkaniu robiliśmy naleśniki. Uczestnicy zajęć bardzo chętnie brali udział w zajęciach. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz gorąca herbatę i mleko.Informacja

Informujemy wszystkie dzieci i młodzież, że od 22 stycznia 2016 r.
w każdy wtorek miesiąca na świetlicy wiejskiej w miejscowości Babin odbywać się będą zajęcia świetlicowe prowadzone
od godziny 16.00 do godziny 19.00.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Zajęcia finansowane są ze środków Gminnego Programu ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Licznik odwiedzin:
5403114

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia