Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Chabowo

Informujemy, że powstała strona internetowa dotycząca miejscowości Chabowo: http://www.chabowo.pl/home/


Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju wsi Chabowo skupia wielu członków i jest bardzo aktywne. Celem Stowarzyszenia jest czynny udział w życiu kulturalno społecznym. W roku 2012 Stowarzyszenie zorganizowało zabawy dla dorosłych takie jak Sylwester i Choinka. Bardzo angażują się w przygotowania imprez dla dzieci. Współpracują ze świetlicą środowiskową co ułatwia pracę opiekunowi świetlicy. Przygotowują poczęstunki, zakupują słodycze, napoje i inne rzeczy potrzebne do przygotowywania imprezy. Bardzo często biorą też udział w konkursach gminnych gdzie wystawiają swoje prace. Wszelkie sprawy związane z działalnością oraz planowanie kolejnych imprez dla dzieci, zabaw dla dorosłych, wyjazdów itp. omawiane są na zebraniach w miłej atmosferze przy filiżance kawy.  


28 Maja w Chabowie (Gm. Bielice) odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka, pod hasłem „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Główną inicjatorką całego przedsięwzięcia była Pani Iwona Kochel. Dzięki Niej, Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Chabowo, Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, oraz innym zaangażowanym udało się zorganizować obchody, które na długo zapadną w pamięć przybyłym dzieciom.

W organizacji oraz przeprowadzeniu imprezy swój czynny udział włożyli: Pan Zbigniew Kołodziej, P. Marzena Zięcina, P. Elżbieta Rosińska, Sołtys wsi Chabowo P. Jacek Pawlus, i inni.

W imieniu Wójta Gminy Bielice kilka ciepłych słów skierowała do dzieci Pani Anna Kopacka, koordynator Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Jedną z wielu zaplanowanych atrakcji było spotkanie dzieci z policjantami, którzy przeprowadzili edukacyjny wykład na temat przemocy oraz „jak zachować bezpieczeństwo w otaczającym nas środowisku?”.

Kolejną atrakcją była wizyta strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach, którzy opowiedzieli dzieciom na czym polega ich praca, oraz demonstrowali sprzęt, który jest używany przez nich podczas akcji gaszenia pożarów.

Dzieci miały także możliwość uczestniczenia w zawodach strzeleckich do tarczy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, oraz w innych grach i zabawach.

Dzięki organizatorom, miłej atmosferze i sprzyjającej pogodzie odbyła się impreza podczas której dzieci mogły się cieszyc swoim świętem.

<<< galeria >>

 

 

 

 

Dzień Kobiet w Chabowie

Dnia 6 marca 2011r w Świetlicy wiejskiej w Chabowie odbyło się spotkanie z Okazji Dnia Kobiet. Na uroczystość tą zostały zaproszone wszystkie mieszkanki wsi Chabowo. Święto Kobiet to bardzo piękne święto, dlatego też postanowiłam wspólnie z dziećmi to uczcić. Przygotowaliśmy bardzo bogaty program artystyczny, wykonaliśmy dekorację i zaproszenia, które były doręczone przez dzieci do każdego domu. Całe spotkanie przebiegało w bardzo wesołej atmosferze, przy świecach oraz poczęstunku przygotowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Chabowo. Było to drugie tego typu spotkanie zorganizowane przez dzieci i młodzież, dlatego też warto docenić inicjatywę i ogromne zaangażowanie tych młodych ludzi oraz fakt, że świetlice środowiskowe są fajnym pomysłem na to, aby dzieci mogły się rozwijać również poza szkołą. 

CHOINKA 2011  

W dniu 12 lutego 2011r. odbyła się Choinka w świetlicy wiejskiej w Chabowie. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie na rzecz odnowy wsi Chabowo. Podczas imprezy dzieci oraz młodzież wystąpiły w Jasełkach, które przygotowała Pani Iwona Kochel, na co dzień prowadząca świetlicę środowiskową w Chabowie. Została ona uruchomiona dzięki Gminnej Komisji d.s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, której przewodniczącą jest Sekretarz Gminy Bielice, Pani Kamela Wilczyńska, również obecna na spotkaniu.

Zgromadzone dzieci, wraz ze swoimi bliskimi bawiły się przy muzyce zespołu muzycznego DUO, który współtworzy Pan Franciszek Pawłowski, z Babina. Na koniec imprezy wszystkie maluchy otrzymały słodkie upominki od Świętego Mikołaja. Cała impreza trwała do godziny 19:00.

<<<GALERIA>>>


 
16. października 2009r. przybyło na zebranie w Chabowie  16 pań zainteresowanych założeniem Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich. Obradowano według ustalonego porządku, dla osiągnięcia najważniejszych na tym etapie celów: wyboru przewodniczącego i protokolanta zebrania założycielskiego, zapoznania się z  projektem, przedyskutowania i uchwalenia statutu, podjęcia uchwały o założeniu Stowarzyszenia i wyboru jego siedziby, uchwalenia Komitetu Założycielskiego i udzielenia mu pełnomocnictw do dokonania wszelkich czynności związanych z rejestracją Stowarzyszenia, wyboru Zarządu Stowarzyszenia i Komisji Rewizyjnej.
W jawnych głosowaniach dokonano wyboru osób na wszystkie funkcje, a w toku dyskusji nad statutem wprowadzono drobne poprawki i przegłosowano ich wprowadzenie.
Zatem „słowo stało się ciałem” i Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Chabowie już działa. Należy przyklasnąć pomysłowi, gdyż ostatnie lata nie sprzyjały kontynuowaniu wcześniejszych, a przecież cennych tradycji  działalności tego ruchu wiejskiego, zawsze zdominowanego przez ładniejszą część społeczności wsi. To gospodynie wiejskie pielęgnowały zwyczaje ludowe i organizowały zajęcia  i uroczystości mające znaczenie dla ciągłości kulturowej.
Miejmy nadzieję, że Panie z Chabowa pójdą tą samą drogą.
 
 
 
 

Licznik odwiedzin:
5403457

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia