Chabowo

Informacja

Informujemy, że w każdą środę w godzinach od 16.00 do 19.00 czynna jest świetlica wiejska w Chabowie. Opiekunem jest pani Andżelika Grzelka. 


GRUDZIEŃ

Miesiąc Grudzień to czas świąt oraz prezentów. Naszą świetlice również odwiedził Mikołaj. Każdy z nas dostał upominek i słodycze. Odbyły się konkursy, gry i zabawy świąteczne podczas których jedliśmy pizzę oraz zapiekanki.


 LISTOPAD

 

Szary miesiąc listopad okazał się bardzo kolorowy w naszej świetlicy. Graliśmy w gry, rozwiązywaliśmy rebusy, piekliśmy naleśniki i placki ale także uczyliśmy się i odrabialiśmy zadania domowe. Z okazji dnia  11 listopada oglądaliśmy film przybliżający nam historię święta niepodległości. Odbyła się także zabawa Andrzejkowa i mnóstwo konkursów z ciekawymi nagrodami.


PAŹDZIERNIK

Październik był miesiącem pełnym atrakcji w naszej świetlicy. Dzięki pomocy rodzicom, a w szczególności rodzicom Mikołaja Tarki został zorganizowany dzień pieczonego ziemniaka. Dzieci mogły zjeść pieczone ziemniaki z ogniska oraz kiełbaski. Zostały przeprowadzone konkursy  z nagrodami oraz seans filmowy jak w prawdziwym kinie, gdzie dzieci zajadały pyszny popcorn oraz popijały soczki.


WRZESIEŃ

Zajęcia we wrześniu, na sali w Chabowie zaczęliśmy od spaceru. Podziwialiśmy piękną przyrodę oraz nadchodzącą jesień. Dużo graliśmy w gry planszowe oraz rozmawialiśmy o tym jakich zasad należy przestrzegać podczas spacerów. Również jedliśmy pyszną pizzę oraz popijaliśmy soczki.


Informacja

Zajęcia na świetlicy w Chabowie z dnia 30.09.2015r.  zostały przeniesione na dzień 01.10.2015r. CZERWIEC

W czerwcu dzieci ze świetlicy w Chabowie uczestniczyły w festynie zorganizowanym dla dzieci z okazji dnia dziecka. Mogły brać udział w pokazie magii prowadzonym przez magika oraz zabawach zorganizowanych na placu zabaw. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek oraz kiełbaski z grilla.  20 czerwca odbył się wyjazd integracyjny dzieci i opiekunów ze wszystkich salek środowiskowych do Marianowa. Wspólnie piekliśmy ciastka oraz chlebki które mogliśmy zabrać do domu.

>>> GALERIA


  MAJ

      W tym miesiącu często spacerowaliśmy oraz graliśmy w gry i zabawy na świeżym powietrzu, korzystając z ciepłej i słonecznej pogody. Piekliśmy zapiekanki oraz tosty. Czytaliśmy opowiadania, robiliśmy prace plastyczne, graliśmy w gry planszowe a pomiędzy tymi zajęciami popijaliśmy soczki oraz zajadaliśmy słodkości. Jednym słowem mieliśmy dużo atrakcji i świetnej zabawy.


Zajęcia na świetlicy w Chabowie z dnia 03.06.2015r. oraz 10.06.2015r. zostały przeniesione na dzień 20.06.2015r. Dzieci zostały poinformowane oraz zostały rozwieszone ulotki informacyjne.

Andżelika Tokarek


KWIECIEŃ

Kwiecień był bardzo ciepłym miesiącem, dlatego dużo czasu spędziliśmy na boisku, placu zabaw oraz spacerach. Sprzątaliśmy ze śmieci naszą okolice. Został zorganizowany turniej piłki nożnej z nagrodami oraz zawody drużynowe. Piekliśmy pyszną pizzę oraz kiełbaski. 


Zajęcia na świetlicy w Chabowie z dnia 18.03.2015r. zostały przeniesione na dzień 21.03.2015r.  


MARZEC

Miesiąc marzec był bardzo wesołym miesiącem w naszej świetlicy. Po długim oczekiwaniu  przywitaliśmy wiosnę a pożegnaliśmy zimę. Spaliliśmy wcześniej przygotowaną Marzannę oraz piekliśmy kiełbaski na ognisku z okazji Dnia Wiosny. Malowaliśmy obrazy wiosny oraz jej pierwsze oznaki. W marcu odbyły się również konkursy, zagadki oraz zabawy na temat Świąt Wielkanocnych. Przeprowadziliśmy również pogadankę na temat przemocy oraz zwrotach grzecznościowych. 

>>> GALERIA


LUTY

Miesiąc luty był bardzo karnawałowy w naszej świetlicy. Odbył się Bal Przebierańców na którym dzieci mogły pomalować swoje buzie, nauczyć się robić zwierzątka z balonów, wziąć udział w różnych zawodach z nagrodami czy też pojeść smakołyków takich jak czekoladki. Odbyła się również zabawa taneczna w której nie tylko dzieci wzięły udział ale też ich rodzice. Z okazji „Walentynek” robiliśmy serduszka z masy solnej. W lutym też mogliśmy cieszyć się spacerem, gdzie towarzyszyły nam pierwsze ciepłe promyki słońca. 


FERIE ZIMOWE 2015

W czasie ferii zimowych na sali w Chabowie dzieci mogły uczestniczyć w wielu atrakcyjnych zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich. Razem z rodzicami i opiekunem dzieci piekły pizzę, ciasteczka i tosty. Codziennie czekały nowe atrakcje, gry i zabawy. Można było uczestniczyć w seansie filmowym jak w prawdziwym kinie. Dzieci wykonały laurki  i upominki dla babci i dziadka z okazji ich święta. W czasie ferii odwiedził nas pan strażak i pani policjantka omawiający bezpieczne zabawy na świeżym powietrzu i niebezpieczeństwa których powinniśmy unikać. Odbyły się konkursy gdzie można było wygrać ciekawe nagrody ufundowane przez rodziców. Jednym słowem każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

>>> GALERIA


Miesiąc listopad i grudzień upłynęły w świetlicy w Chabowie wesoło i kolorowo. Kiedy na dworze szaro, buro i ponuro u nas zawsze coś się dzieje. Dzieci mogą uczestniczyć w wielu zajęciach: plastycznych, ruchowych, muzycznych oraz kulinarnych. Odbywały się też pogadanki na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. Świętowaliśmy Halloween oraz Andrzejki. Było dużo zabawy i śmiechu.


W ramach kampani ,,Postaw na rodzinę,, w październiku odbyło się w Chabowie wielkie sprzątanie świata. Zostało ono zorganizowane z sołtysem wsi Chabowo panem Jackiem Pawlusem, Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju wsi Chabowo oraz z dziećmi ze świetlicy wraz z opiekunem panią Iwoną Kochel. Oprócz tradycyjnego sprzątania terenów typu zbieranie papierów i innych odpadów w tym dniu wykonano wiele prac porządkowych wokół terenu Kościoła i placu zabaw. Wykonano też wiele czynności takich jak malowanie, podcinanie drzew i koszenie trawy. Dzieci biorą przykład z dorosłych. Myślą że taka akcja jest dla nich kolejną lekcją.


Impreza dla dzieci w ramach kampanii 

W ramach kampanii ,,Postaw na Rodzinę,, we wrześniu w Chabowie realizując kolejną kampanię ,,Przeciw Pijanym Kierowcą,, została zorganizowana impreza dla dzieci z udziałem ich rodziców. Oczywiście została ona poprzedzona pogadanką mającą na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, konsekwencji jakie niesie za sobą jazda po pijanemu. Kolejnym punktem spotkania było wspólne i indywidualne pozowanie do zdjęć we wcześniej przygotowanych eksponatach. Oprócz tego było, wiele innych atrakcji takich jak gry i tańce przy muzyce, zabawy z chustą KLANZA, malowanie twarzy, strzelanie z wiatrówki, rzut lotką, wyścigi sportowe. Był też poczęstunek w formie kiełbasek oraz słodyczy. Podsumowując można powiedzieć, że organizatorzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania a dzieci jak zwykle po raz kolejny, oprócz zabawy mogły posłuchać mądrych raz i wyciągać z tego odpowiednie wnioski.

 


Dzień Dziecka

W czerwcu odbył się w Chabowie kolejny festyn przygotowany z okazji Dnia Dziecka. Rodzice wraz z opiekunem świetlicy dokładają wszelkich starań aby ten szczególny dla dzieci czas pełen był radości i niespodzianek. Impreza odbyła się w formie pikniku, w którym uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami. Wspólne gry i zabawy, pokazy strażackie, śpiew i tańce, poczęstunek i wiele innych atrakcji umilały dzieciom i rodzicom czas. Jak zwykle było miło i radośnie.

 

Spotkanie integracyjne 

Dnia 17 maja 2014r odbyła się impreza integracyjna w Polnej Chacie w Chabowie, na którą to zostały zaproszone dzieci ze świetlicy z Bielic oraz z Parsowa wraz z opiekunami. Zabawa była świetna a dzieci bawiły się znakomicie. Były tańce, konkursy sportowe, konkurs strzelecki, puszczanie baniek mydlanych, zabawy z chustą ale największą atrakcją był przejazd EXPRESS KANIĄ. Rodzice również włożyli swój wykład zarówno w przygotowania jak i w opiekę nad dziećmi. Były też pączki, słodycze, kiełbaski oraz napoje. Cała impreza została sfinansowana przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielicach. 


Kwiecień to miesiąc wiosny i radości. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci ze świetlicy środowiskowej w Chabowie podczas zajęć mogły wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Włączenie dzieci w przygotowania i jednoczesne skupienie się na tradycjach i zwyczajach porządkuje świat dziecka. Malowanie jajek to wyjątkowa tradycja kultywowana co roku, która zawsze będzie się dzieciom kojarzyć z tymi pięknymi świętami. Dzieci mogły dać upust swojej fantazji i tworzyć własne pisanki. Mogły dowiedzieć się tu o zwyczajach, obrzędach i symbolach związanych z tymi szczególnymi dniami. Dlaczego co roku święcimy palemki w Niedzielę Palmową, co oznaczają jajka w koszyczku i dlaczego na stole króluje baranek. Święta Wielkanocne kojarzą nam się z Wiosną. Dlatego ,, Aby wiosna obudziła się w sercach każdego dziecka,, malowaliśmy plakaty. Jak zawsze było miło i wesoło. Nie obyło się też bez pomocy i zaangażowania rodziców.


W marcu odbyła się w Chabowie uroczystość z okazji Dnia Kobiet przygotowana przez panów. Sala wiejska została wypełniona po brzegi mieszkańcami naszej wsi oraz gminy. Gościliśmy również Pana Wójta Zdzisława Lecha Twardowskiego oraz Panią Dyrektor ZSP-Bielice Panią Małgorzatę Woronowicz. Panowie po raz kolejny pokazali mistrzostwo wykonania. Brawom, gratulacji oraz zachwytom nie było końca. Każda z pań mogła tego dnia bawić się wybornie. Oprócz zabawy mogły skosztować ciasta domowej roboty oraz porozmawiać przy filiżance kawy. Zostały też obdarowane różyczkami i tabliczką czekolady. Nad całością uroczystości czuwało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Chabowo oraz opiekun świetlicy Pani Iwona Kochel. Film z przedstawienia jest dostępny w internecie.


W lutym w czasie ferii zimowych dzieci z Chabowa miały przygotowane wiele atrakcji w świetlicy zarówno przez opiekuna jak i przez rodziców. Odbywały się zajęcia kulinarne. Dzieci mogły zjeść wcześniej przygotowane wspólnie z rodzicami gofry, naleśniki, pizzę. Lepiły z masy solnej wymyślne figurki. Brały udział w zabawach ruchowych i tanecznych takich jak zumba czy taniec z balonem. Mogły oglądać film jak w prawdziwym kinie zajadając popcorn oraz popijać soki owocowe. Wspaniałą atrakcją były kamizelki odblaskowe przygotowane przez członków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Chabowo z napisem Bezpieczny Chabowiak. Odbyła się również pogadanka pod hasłem ,,Bezpieczna droga do szkoły,, przygotowana przez panią policjant z Pyrzyc. Dzieci wesoło się bawiły, uczestniczyły w wielu konkurencjach takich jak: rzutki, gra w piłkarzyki, gra na konsoli Xbox. Odbył się też konkurs na najlepiej zaśpiewaną piosenkę. Rozstrzygnięto konkurs ,, Zima jest piękna,,. Rodzice pamiętali również o słodkim poczęstunku i o nagrodach za konkurencje w których dzieci brały udział oraz za uczestnictwo w zajęciach.


Miesiąc styczeń w świetlicy środowiskowej w Chabowie był bardzo wesoły. Odbywało się wiele zabaw ruchowych, tanecznych i zajęć plastycznych. Tematem przewodnim była Zima dlatego też dzieci malowały oraz wykonywały prace plastyczne w tym kierunku.

 


Miesiące listopad i grudzień upłynęły w świetlicy środowiskowej w Chabowie pod hasłem ,,Dobrze nam razem,,
Wspólnie z mamami dzieci przygotowały pizzę, gofry, naleśniki oraz inne smakołyki. Odbywała się wspólna degustacja zrobionych potraw a potem miła zabawa W grudniu rozmawialiśmy również o tradycjach świątecznych oraz potrawach przygotowywanych na Wigilię. Przygotowaliśmy też spotkanie opłatkowe.

 


W październiku w Chabowie zorganizowaliśmy święto pieczonego ziemniaka. Dzieci mogły poraz kolejny spędzić ten dzień ze swoimi rodzicami oraz dziadkami. Było ognisko, pieczone kiełbaski, pieczone ziemniaki i wesołe zabawy. Mając do dyspozycji warzywa zorganizowaliśmy również wystawę a z najdziwniejszych ziemniaków tworzyliśmy śmieszne stworki.


 

We wrześniu wspólnie z sołtysem wsi Chabowo panem Jackiem Pawlusem dzieci ze świetlicy środowiskowej w Chabowie wraz z rodzicami wzięły udział w akcji "Sprzątanie świata". Realizując kampanie "Postaw na rodzinę" odbył się też festyn dla dzieci w Polnej Chacie. Oprócz atrakcji przygotowanych przez Urząd Gminy w Bielicach, zorganizowałam pogadankę z policjantem, pokazy strażackie oraz zawody strzeleckie. Dzieci świetnie się bawiły również podczas malowania plakatów oraz zawodów sportowych. Był też zorganizowany dla nich poczęstunek: pączki, słodycze i kiełbaski.


W miesiącu czerwcu realizując kampanię "Postaw na rodzinę" pod tytułem "Pokolenia blisko siebie, silni gdy jesteśmy razem" został zorganizowany wyjazd do Folwarku zwierzęcego w Skarbomierzycach. Dzieci mogły ten dzień spędzić wspólnie z rodzicami podziwiając zwierzęta oraz bawić się na placu zabaw. Ogromną atrakcją była przejażdżka na kucyku. Po powrocie zajechaliśmy na wspólny posiłek. Dzień był pełen wrażeń i radości nie tylko dla dzieci.Chabowo pamięta o dzieciach, dlatego też kiedy tylko wyjrzy słońce rodzice wspólnie z opiekunem świetlicy organizują imprezy dla dzieci. Realizując kampanię ,,Postaw na rodzinę,, w maju zostało zorganizowane ognisko w Polnej Chacie. Oprócz pieczenia kiełbasek odbyły się zawody sportowe i malowanie kredą. Główną atrakcją był przejazd starą przyczepą po polnym terenie. Radości i śmiechu nie było końca.


 

W marcu odbył się w Chabowie kolejny Dzień Kobiet na który to zostały zaproszone mieszkanki wsi. Tym razem program był wyjątkowy, ponieważ przygotowali go panowie wraz z dziećmi. Jak zwykle był też poczęstunek, kwiaty oraz świetna zabawa. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy pan Zdzisław Twardowski oraz pani Sekretarz Kamela Wilczyńska. To był piękny występ.

 

Kwiecień to miesiąc przygotować do Świąt Wielkiej Nocy. Pamiętamy o tradycjach dlatego też została przygotowana specjalna wystawa.

 

Odbywały się też zajęcia kulinarne.


Styczeń i luty 2013r. był okresem intensywnej pracy i zabawy

 

W styczniu wspólnie z rodzicami przygotowywaliśmy się do Jasełek. Organizowaliśmy szereg ciekawych zajęć np. z gotowania na które zaprosiliśmy wyspecjalizowaną kucharkę. Pokazywała jak można szybko wyczarować coś smacznego i zdrowego. Odbyło się również spotkanie z policjantem. Tematem spotkania była pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Ferie przebiegały ciekawie i wesoło. Każdego dnia odbywały się zabawy oraz konkursy plastyczne. Przygotowaliśmy też dekoracje do jasełek.
Dnia 9 lutego 2013r. w pięknie udekorowanej sali odbyły się jasełka. Mieszkańcy Chabowa mogli przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazującego sceny z życia nowonarodzonego dzieciątka, aniołów, pasterzy, mędrców i dzieci przeplatana była kolędami i piosenkami. To było ogromne zaangażowanie rodziców i dzieci. Ale opłacało się, gdyż przedstawienie wywarło na mieszkańcach duże wrażenie i poruszenie nawet do łez. Dzieci i rodzice spisali się na medal dając z siebie wszystko. Wzruszona publiczność długo oklaskiwała bohaterów. Swoją obecnością i miłymi podziękowaniami zaszczycili nas specjalni goście: Wójt Gminy Bielice Zdzisław Twardowski oraz ksiądz proboszcz Henryk Mularski.
Od lutego został podłączony internet z którego mogą już korzystać dzieci.

<<>>

Relacja z Jasełek  http://tvkaura.pl/zzyciawziete/288-z-ycia-wzite-jaseka-w-chabowie


Miesiąc październik i listopad upłynął w świetlicy środowiskowej w Chabowie pod hasłem ,,Żyjmy zdrowo i kolorowo"

    Wspólnie z rodzicami raz w tygodniu dzieci przygotowywały zdrowe soki i ciekawe dania wykonane z warzyw i owoców. Zostały również przeprowadzone pogadanki przygotowane przez p. Iwonę Kochel poparte filmami i ciekawą lekturą na temat korzyści płynących z jedzenia warzyw i owoców. Odbywały się również zajęcia sportowe mające na celu podniesienie sprawności fizycznej dzieci.

 

Powrót po wakacjach

   Lipiec i sierpień to czas odpoczynku dla dzieci. Jednak rodzice z Chabowa, którzy są bardzo zaangażowani i współpracują za świetlicą środowiskową wykorzystali ten czas, aby dzieci mogły wrócić do odnowionej świetlicy. Zamontowali nowe półki, założyli kolorową roletę na okno, pomalowali ściany i ozdobili je bajkowymi naklejkami. Po wakacjach kiedy dzieci wróciły do zajęć i zobaczyły tak piękną świetlicę były szczęśliwe i pełne zapału do zabaw i nowych wyzwań. Na początek postanowiliśmy zrobić porządki nie tylko na sali, ale również  na naszym pięknym placu zabaw, na którym to przebywamy kiedy jest pogoda. I tu rodzice przyszli z pomocą. Tatusiowie skosili trawę, poprzycinali  stare gałęzie a mamy pomogły zagrabić zeschniętą trawę i liście. Po pracy była nagroda. Następnego dnia zorganizowaliśmy powitalne ognisko w „Polnej Chacie”. Oprócz pieczenia kiełbasek i ziemniaków dzieci mogły bawić się oraz brać udział w zawodach strzeleckich. To był piękny dzień !

<<< GALERIA >>>

   


Święta Wielkanocne

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne i towarzyszy im wiele obrzędów. Wielkanoc to najważniejsze , najstarsze i rodzinne święto, dlatego też realizując kampanię Postaw na rodzinę, dzieci ze świetlicy wiejskiej w Chabowie przygotowały przedstawienie z okazji tych świąt. Celem przedstawienia było przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych, oraz zaangażowanie rodziców w to przedsięwzięcie. Na uroczystość tą zostały zaproszone wszystkie dzieci z Chabowa wraz z rodzicami, babciami, dziadkami oraz innymi członkami rodziny. Mali aktorzy ubrani odświętnie zaprezentowali przygotowane wiersze i piosenki związane ze świętami Wielkiejnocy. Piękny występ był wzbogacony odpowiednim podkładem muzycznym, a na zakończenie wszystkie dzieci zostały zaproszone do poszukiwania jajeczek wielkanocnych schowanych na terenie placu kościelnego. Radości było bardzo wiele. Miłym dla wszystkich akcentem końcowym była degustacja znalezionych jajeczek oraz ciasteczek i słodyczy przygotowanych przez rodziców. Dzieci były bardzo zadowolone z przygotowanych niespodzianek a rodzice z udanego i pięknego występu. Wszyscy wyszliśmy z uroczystości bardzo usatysfakcjonowani. 

<<< GALERIA >>>


Dzień Kobiet

 

Dzień Kobiet to dzień wyjątkowy. Każda kobieta chce poczuć się tego dnia naprawdę miło. 10 marca 2012r było bardzo uroczyście w świetlicy wiejskiej w Chabowie, ponieważ gościliśmy wszystkie mieszkanki wsi Chabowo z okazji ich święta. Panie z wielką przyjemnością obejrzały przygotowane przez dzieci i młodzież przedstawienie. Uroczystość rozpoczęliśmy poczęstunkiem (ciasto własnego wypieku, kawa, herbata, owoce i słodycze). Dodatkową atrakcją było wręczenie symbolicznej różyczki przez pana sołtysa oraz składanie życzeń. Oczywiście nie obyło się bez wzruszeń, gdyż nie jednej pani popłynęła łza radości po policzku. Byliśmy dumni z dziećmi, że w tak piękny sposób mogliśmy podziękować wszystkim paniom za przybycie i oczywiście cieszył nas fakt, że przedstawienie bardzo się podobało a oklasków i pochwał nie było końca.

Dzień Kobiet, który się odbył w naszej świetlicy był też nawiązaniem do  kampanii ,,Postaw na rodzinę”. Ma on na celu przekaz wartości i tradycji w rodzinie. Wspólne świętowanie i spędzanie wolnego czasu było znakomitą okazją nie tylko do spotkania się przy wspólnym stole rodziców i dzieci, ale również całej społeczności wiejskiej. 

<<< ZDJĘCIA >>>


Dnia 18.02.12r w Chabowie na świetlicy odbyło się przedstawienie ,,Jasełka „ w wykonaniu dzieci. Przy okazji dzieci wystawiły swoje prace plastyczne konkursowe, które bardzo podobały się rodzicom i zaproszonym gościom. Jasełka natomiast  były magicznym wspomnieniem Świąt Bożego Narodzenia, dzieci pięknie recytowały wiersze pomiędzy grą kolęd na skrzypcach przez zaproszoną do nas Izę. Przedstawienie zakończyło się wielkimi owacjami mieszkańców Chabowa oraz wręczeniem torby słodyczy w imieniu Wójta Gminy Bielice oraz P. Sekretarz. Mamy nadzieję, że przedstawienie  na długo zapadło w pamięci ludzi.


Ferie zimowe w świetlicy w Chabowie przebiegły ciekawie i wesoło. Każdego dnia były atrakcyjne zajęcia, na które dzieci licznie uczęszczały. Z wykorzystaniem różnych narzędzi plastycznych dzieci wykonały pracę konkursową pt. ,,Zima jest piękna”. W konkursie tym  I miejsce zajęła Dźesika Piekarska, II-   Weronika Ossowicz, III- Dobrawa Szkarapata. Poza tym dzieci malowały farbami ,,Jak chciałbym spędzić ferie zimowe”.Ze wszystkich prac  została  utworzona wystawa.

Bardzo ciekawym zajęciem dodatkowym były zajęcia garncarskie, na których każde dziecko miało możliwość poczuć manualnie jak wyrabia się dzbanki, garnuszki itp.

Poza tym dzieci chętnie pracowały przy wykonywaniu masek karnawałowych i laurek na Dzień Babci i Dziadka.

Na sali świetlicowej codziennie dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych dowolnych oraz tematycznych. Również gry planszowe, śpiewanie karaoke i poczęstunek od rodziców umilały dzieciom czas.

Na ostatni dzień zajęć świetlicowych odbył się wyjazd do kina na seans ,,Kot w butach”, film bardzo się podobał a dodatkowo pobyt w KFC i Mc Donaldzie uatrakcyjnił wyjazd.

Oby następne ferie były równie ciekawe!

 <>> 


We wtorek (17.01.2012 r.) w godz. 11.00-13.00 odbędą się warsztaty garncarskie. 

 


 

Na świetlicy w Chabowie dzieje się naprawdę dużo. Na zajęciach widać jak dzieci chętnie uczestniczą w zabawach i konkursach Pt. „Jesień w ogrodzie” z atrakcyjnymi nagrodami. Potem była świetna zabawa andrzejkowa z wróżbami. W grudniu uczciliśmy Mikołajki, gdzie każde dziecko otrzymało słodką paczkę z niespodzianką a następnie wykonaliśmy ślicznego renifera.

Oj dzieje się, dzieje! 

 

  

  

    


Na świetlicy w Chabowie jest wiele atrakcji. Są spacery i zabawy na świeżym powietrzu, wykonujemy ciekawe prace plastyczne, robiliśmy sałatkę,  było nawet ognisko. A na koniec października przebraliśmy się za duchy i upiory i straszyliśmy ,,Nasze Dwory”, zabawy było co niemiara a i słodyczy również! Mieszkańcy chcąc uniknąć psikusa częstowali nas pysznościami. Potem wszyscy się podzieliliśmy  i weseli rozeszliśmy się do domów.


INFORMACJA

INFORMUJEMY, ŻE  ŚWIETLICA  ŚRODOWISKOWA W CHABOWIE OD LISTOPADA  BĘDZIE CZYNNA W NOWYCH GODZINACH, CZYLI OD 16.00 DO 18.00 WE WTORKI I CZWARTKI. ZMIANA TA ZOSTAŁA WPROWDZONA ZE WZGLĘDU NA ZIMOWĄ PORĘ.


 

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież do świetlicy środowiskowej w Chabowie. Świetlica jest czynna we wtorki i czwartki od godz. 17.00 do 19.00. Proponujemy ciekawe zajęcia, gry i zabawy oraz wyjścia w teren. Jest to pomysł na spędzenie czasu wolnego przez dzieci.

 

PLAN ZAJĘĆ ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ

Zajęcia świetlicowe obejmują różnorodne formy pracy, a wśród nich min.:

KSZTAŁTOWANIE PODSTAWOWYCH NAWYKÓW WSPÓŁŻYCIA W GRUPIE, POPRAWNEGO ZACHOWANIA I WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI:

Zapoznanie dzieci z regulaminem świetlicy, przygotowanie pomieszczenia do zajęć, podanie dzieciom i rodzicom godzin pracy świetlicy; opracowanie planu pracy świetlicy; wdrażanie do higieny osobistej, zapoznanie z przepisami ruchu drogowego.

Wprowadzenie dzieci do tematu o WOLONTARIACIE, pomoc doraźna starszym ludziom, inne formy pracy bezinteresownej.

Pogadanki na różne tematy.

TROSKA O PSYCHICZNE I FIZYCZNE ZDROWIE DZIECKA:

Dbanie o bezpieczeństwo dzieci podczas zajęć oraz zabaw ruchowych na świetlicy,kształtowanie prawidłowej postawy dzieci przy nauce i zabawie, wyrabianie kultury życia codziennego;

 IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE takie, jak: zabawa andrzejkowa, halloween, bal przebierańców w karnawale, Dzień Dziecka, przedstawienia teatralne tj. ,,Jasełka, ,,Dzień Babci i Dziadka- jako Dzień Seniora, ,,Dzień Kobiet”.

  Wybór grup świetlicowych: samorządowa, opiekunów gier i puzzli, opiekunów książek i czasopism, opiekunów zabawek i klocków oraz dyżurnych.

 KONKURSY ŚWIETLICOWE

  Świetlica szkolna pośród różnorodnych form zajęć o charakterze dydaktycznym organizuje także konkursy, których celem jest podsumowanie trwającego przez tydzień cyklu tematycznego dotyczącego wybranego zagadnienia, są wśród nich:

Konkursy wiadomości - "Warszawa stolicą Polski", "Walory mojej miejscowości", "Bądź ostrożny na drodze", "Czystość to zdrowie", i inne.

Konkursy plastyczne - "STOP używkom!", "Dzień Ziemi", "Najstraszniejszy Smok Wawelski" i inne

Turnieje sportowe - jesienny i wiosenny mecz piłki nożnej, gra w pinponga

  Konkursy dydaktyczne - np. konkurs recytatorski, mini - konkursy pięknego czytania,

Konkursy muzyczne - konkurs karaoke, śpiewania kolęd.

 ZAJĘCIA REKREACYJNO - RUCHOWE

  Wśród rozmaitych form zajęć świetlicowych są również te o charakterze rekreacyjno-ruchowym:

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu - mini-konkursy sprawnościowe, konkurs rzeźby śniegowej, spacery, plac zabaw, kozłowanie piłką, gry zespołowe, itp.

Ognisko- ,,Pożegnanie lata”

Zabawy w grupach - np. "Brakujące krzesło", "Chodzi lisek", i wiele innych

Ćwiczenia doskonalące sprawność fizyczną - zabawy skoczne: skoki przez skakanki, skoki przez gumę do skakania, zabawy z wykorzystaniem hula-hop, zabawy rzutne: rzuty do celu, rzuty do tarczy.

  ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE

Zabawy słowne np. „w niedokończone zdania’’, „węże literowe i słowne" oraz itp.

Rozwiązywanie krzyżówek, rebusów lub plątaninek związanych z tematem realizowanym w trakcie zajęć

Pogadanki na ważne tematy, w czasie których uczniowie mają możliwość podzielenia się z innymi swoimi wiadomościami oraz przemyśleniami ucząc się tym samym budowania poprawnej wypowiedzi ustnej

Zabawy matematyczne: uzupełnianie kart pracy przygotowanych przez wychowawczynie lub inne zabawowe formy pracy np. ukryte w rebusach lub w kolorowankach, w których trzeba obliczyć wynik aby wiedzieć jakiego koloru użyć kolorując dany fragment  

Doskonalenie czytania: mini konkursy pięknego czytania, ciche i głośne czytanie przez uczniów lektur, książek i czasopism dziecięcych oraz czytanie dzieciom bajek

Ćwiczenia i praca ze słowniczkiem ortograficznym: tygodniowy cykl tematyczny utrwalający zasady pisowni, umiejętność korzystania ze słowniczka ortograficznego a zakończony konkursem ortograficznym w formie dyktanda o zróżnicowanym stopniu trudności

Ćwiczenia w pisaniu doskonalące zarówno kształtne i staranne pismo, jak również formułowanie swobodnych wypowiedzi na zadany temat w formie pisemnej

Pomoc w odrabianiu zadań domowych.

  ZAJĘCIA PLASTYCZNO -TECHNICZNE

rysowanie ołówkiem, kredkami ołówkowymi, świecowymi i pastelami

malowanie farbami plakatowymi i akwarelowymi, malowanie na szkle

wycinanki, wydzieranki z papieru oraz materiału o wyklejanie krepiną form płaskich i przestrzennych,  techniki kombinowane

techniki innowacyjne takie jak np. malowanie farbami plakatowymi za pomocą sznurka lub szklanej kulki

wykonywanie stroików świątecznych i okolicznościowych.

 ZAJĘCIA MUZYCZNE

 Wśród rozlicznych form zajęć nie może zabraknąć oczywiście zajęć o charakterze umuzykalniającym. Dzieci mają możliwość brania udziału w takich zajęciach:

słuchanie różnorodnej muzyki

śpiewanie piosenek i zabawy ze śpiewem

zabawy rytmiczne i muzykowanie

taniec.

Opracowała: ANNA WCISŁO


 

Świetlica środowiskowa w Chabowie zaczęła funkcjonować od stycznia 2010r. Finansowana jest ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielicach. Czynna jest dwa razy w tygodniu po dwie godziny - we wtorki i czwartki od 17:00 do 19:00 i także w czasie ferii zimowych. Opiekunem jest Iwona Kochel, nauczyciel ZSP w Bielicach.

Doposażana jest przez komisję na bieżąco. Można już korzystać z gier planszowych, warcabów, szachów, klocków, piłek, kredek, kolorowanek, plasteliny, wycinanek, bloków, zeszytów, przyborów do pisania, słowników językowych, zestawu nagłaśniającego, aparatu fotograficznego oraz z zabawek. Dzięki staraniom Pana Sołtysa Jacka Pawlusa, świetlica została wyposażona w dwa zestawy komputerowe z dostępem do internetu.Dzieci mogą tu korzystać z pomocy nauczyciela-opiekuna w odrabianiu lekcji oraz wziąć udział w organizowanych przez niego imprezach okazjonalnych.


 

 


Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy na zajęciach świetlicowych postanowiłam przypomnieć dzieciom tradycje związane z tym najstarszym i największym naszym świętem. Święcenie palmy, wypieków bab łokciowych, święcenie pokarmów, chodzenie z gaikiem i kurkiem wielkanocnym, polewanie wodą w Lany Poniedziałek. W czasie uroczystego śniadania wielkanocnego dzielimy się święconym jajkiem, co ma zapewnić zdrowie. Postanowiłam wykorzystać ten fakt nawiązując do wdrożenia i realizacji kampanii pt. ,,Zachowaj trzeźwy umysł”. Wspólnie z dziećmi wycięliśmy z kartonu ogromne pisanki, a następnie zamiast tradycyjnych wzorów  wypełniliśmy je obrazkami na, której widnieje zdrowa żywność. Przed stworzeniem tych pięknych i oryginalnych pisanek, przeprowadziłam pogadankę na temat ,,Zdrowego odżywiania”. Powstałe pisanki są piękne i kolorowe. Stanowią też wspaniałą dekorację i reklamę poparte hasłami do spożywania zdrowej żywności oraz korzyści z tego płynących. Kolejnym etapem naszej kampanii było wykonanie zdrowych soków. Tu również przeprowadziłam pogadankę. Moim celem było zachęcenie dzieci do picia soków wykonanych ze świeżych owoców i warzyw a zrezygnowanie z picia niezdrowych gazowanych napojów.

Soki były pyszne a i dzieci bawiły się świetnie. Kolejnym moim celem jest zachęcanie dzieci do podjadania zdrowych przekąsek. Mam dostęp do świeżych warzyw i owoców, dlatego też na zajęciach świetlicowych dzieci podczas nauki i zabawy będą chrupały zdrowe warzywka.

Korzystając z okazji życzymy wszystkim wesołych i ZDROWYCH ŚWIĄT.

 


22 marca 2011r, świętowaliśmy nadejście WIOSNY!!!

 Długa i mroźna zima bardzo się nam znudziła.Tym większa była więc nasza radość z symbolicznego jej pożegnania. Dzieci ze świetlicy środowiskowej w Chabowie, jak zwykle stanęły na wysokości zadania.Wykonały Marzannę, która prezentowała się wspaniale. Szkoda było ją niszczyć, ale żeby tradycji stało się za dość – została wrzucona do rzeki, a następnie pożegnana. Natomiast na powitanie Wiosny namalowaliśmy jej portrety, które również prezentowały się okazale. Zdjęcia z imprezy najlepiej świadczą o tym, że dzieci wykazały się wyjątkową pomysłowością .
 

 


Dnia 12.02.2011r. odbyła się wiejska choinka. Uczniowie wraz z opiekunem przygotowali Jasełkę na której to przybyli mieszkańcy Chabowa oraz Przewodnicząca Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pani Sekretarz Kamela Wilczyńska. Dzieci zostały wynagrodzone słodkimi upominkami i pochwałą od pani sekretarz za udany i piękny występ.

 

 


Licznik odwiedzin:
5403516

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia