Stare Chrapowo

Świetlica środowiskowa w Starym Chrapowie

Świetlica środowiskowa w Starym Chrapowie funkcjonuje już parę lat. Finansowana  jest ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów alkoholowych w Bielicach.  Sto złotych to miesięczna kwota przeznaczana na wydatki związane z pracą świetlicy, np. zakup  pomocy, materiałów plastycznych  itp.

Czynna jest w każdą środę przez trzy godziny od 15:30 do 18:30. Korzysta z niej 16  dzieci ze Starego Chrapowa ,ale  okazjonalnie odwiedzają nas dzieci z Nowego Chrapowa, Babinka, Babina.

Wyposażona jest w  komputer, aparaty fotograficzne, biblioteczkę ze słownikami językowymi ogólnymi, specjalnymi oraz dwujęzycznymi, atlasami, książkami  przeznaczonymi do zajęć plastycznych, gry planszowe, piłki, komplety do gry w badmintona, ping-ponga, karty, warcaby, szachy, puzle, układanki, domina, kolorowanki, przybory szkolne i plastyczne. Uczniowie mogą skorzystać z pomocy nauczyciela – opiekuna w odrabianiu lekcji, wziąć  udział w konkursach, zajęciach plastycznych oraz uroczystościach okolicznościowych ( Dzień Chłopca, mikołajki, spotkanie z kolędą i opłatkiem walentynki, Dzień Kobiet, zajączek, Dzień Dziecka). Odbył  się także kurs fotograficzny zakończony wystawą fotograficzną podczas Dnia Dziecka organizowanego w Chabowie. Uczestnicy świetlicy chętnie włączają się  w różne uroczystości na naszym terenie, np. przygotowywali wraz z opiekunem ; przedstawienie  bajki ‘’Brzydkie Kaczątko”,  taniec kowbojski podczas, pokaz mody z okazji Dni Dziecka w naszej gminie, przedstawienie pt. ’’Książka   jest dobra na nudę ‘’ z okazji Międzynarodowego Dnia Książki w ZSP Bielice. Wzięliśmy udział także w tym roku w Festynie Świątecznym organizowanym w szkole gdzie wykonane przez nas stroiki i ozdoby cieszyły się dużym  zainteresowaniem.  Wyjechaliśmy na  wycieczkę  do Kina w Szczecinie, co roku zajęcia kończymy przed przerwą wakacyjną wspólnym grillowaniem.

Informujemy, że od 1 listopada 2012r. zajęcia w świetlicy w Starym Chrapowie prowadzone są przez panią Monikę Jóźwiak, w poniedziałki od 15.00 do 17.30

Dzień Dziecka
,,Postaw na rodzinę- pokolenia blisko siebie


1 czerwca w świetlicy środowiskowej w Starym Chrapowie zorganizowany był Dzień Dziecka pod hasłem ,,Postaw na rodzinę- pokolenia blisko siebie”. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Największą było spotkanie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach. Dzieci mogły przejechać się wozem strażackim, trzymać wąż oraz zobaczyć sprzęt jakim dysponują strażacy. Jednak najbardziej oblegany przez dzieci był podnośnik. Następnie było wspólne pieczenie kiełbasek, malowanie twarzy oraz wykonanie z rodzicami rysunków kolorową kredą. Nie zabrakło różnych słodkości  i lodów. Były również gry i konkurencje sportowe z nagrodami. Na koniec każde dziecko otrzymało prezent biorąc udział w loterii fantowej.

 GALERIA


Uprzejmie informuję, że ostatnie zajęcia na świetlicy środowiskowej w Starym Chrapowie odbędą się dnia 1 czerwca podczas Dnia Dziecka, od godziny 13.00.

 Spotkanie integracyjne ,,Postaw na rodzinę”

Dnia 6 maja w ramach kampanii "Postaw na rodzinę" w Nowym Chrapowie odbyło się spotkanie integracyjne dzieci i rodziców ze Starego i Nowego Chrapowa.
W tym dniu na wszystkich czekały różne atrakcje. Dzieci chętnie włączyły się w wykonanie wraz z rodzicami zabawnych ludzików z ziemniaka. Były gry i zabawy na świeżym powietrzu, placu zabaw. Atrakcją również było malowanie twarzy oraz na zakończenie kiełbaski z grilla. Zarówno pogoda, jak i humory wszystkim dopisały. A czas spędzony rodziców ze swoimi dziećmi na zabawie na pewno zaprocentuje zacieśnieniem rodzinnych więzi.

 GALERIA

 Zajęcia na świetlicy środowiskowej w Starym Chrapowie dnia 13 maja oraz w Parsowie dnia 16 maja zostają odwołane ze względu na wyjazd opiekuna świetlicy. Zajęcia te zostaną zrealizowane w innym terminie.

,,Wiosna, ach to ty…”

Wiosna już w pełni, słoneczko świeci, a pogoda zachęca do spacerów. Dlatego zajęcia na świetlicy środowiskowej w Starym Chrapowie przenieśliśmy na plac zabaw. Niektóre dzieci jeździły na rowerze, inne grały w piłkę, skakały na skakankach. Następnie wszyscy razem poszliśmy piec smaczne gofry.     Tego dnia również dzieci otrzymały ulotki i zostały zapoznane z kampanią ,,Postaw na rodzinę”.

 GALERIA

Owocowe szaszłyki

Podczas ostatnich zajęć na świetlicy środowiskowej wspólnie z dziećmi wykonaliśmy owocowe szaszłyki. Wykorzystaliśmy do tego takie owoce, jak: jabłka, banany oraz winogrono. Szaszłyki były pyszne, słodkie, ale przede wszystkim zdrowe.

 GALERIA
 

W czasie ferii zimowych odbyło się spotkanie dzieci ze strażakiem oraz funkcjonariuszem Komendy Powiatowej w Pyrzycach. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych oraz bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii.
W tym dniu odbył się również konkurs plastyczny pt. ,,Moje ferie zimowe”. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej.
I miejsce - Paweł Wyder
II miejsce- Magdalena Wyder
III miejsce- Sylwester Kierylak
 Podczas kolejnego spotkania  dzieci poznały ciekawą technikę plastyczną- malowanie na szkle. Uczestnikom bardzo spodobała się ta technika i zostały wykonane piękne prace, którymi ozdobimy naszą świetlicę.Tego dnia również wykonane zostały maski karnawałowe, które z pewnością posłużą dzieciom na czas karnawału.

 GALERIA
 

W styczniu w świetlicy odbyły się zajęcia pod hasłem  ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”. Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, o wpływie pogody na ubiór i nasze zdrowie. Następnie wspólnie wykonaliśmy zdrowy koktajl mleczno- bananowy, który dzieciom bardzo smakował.

 GALERIA

UWAGA !!! Zajęcia z 14 stycznia 2013 r. zostały przełożone na dzień 15 stycznia 2013 r. tj. wtorek

Grudzień...

W miesiącu grudniu w świetlicy w Starym Chrapowie dużo się działo.
Z okazji  ,,Mikołajek” odbył się konkurs plastyczny pt. ,,Święty Mikołaj”. Dzieci ze świetlicy miały wykonać pracę plastyczną z wykorzystaniem różnych materiałów  plastycznych. Konkurs cieszył się zainteresowaniem, a dzieci chętnie wykonały prace. Zostały wyróżnione prace za miejsce I, II i III. Pozostałe  dzieci zostały nagrodzone za udział w konkursie.

Świetlica w Starym Chrapowie również przyłączyła się do Festynu Świątecznego organizowanego w Zespole Szkół Publicznych w Bielicach.
Przez kilka spotkań dzieci ze świetlicy wykonywały stroiki świąteczne, ozdabiając je i przygotowując do sprzedaży. Na festynie starsze dziewczynki sprzedawały stroiki i okazało się, że nasze stoisko cieszyło się niemałym zainteresowaniem. Wszystkie stroiki zostały sprzedane.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia czas spędzony na świetlicy miał również przygotować dzieci do tych świąt. Odbyły się rozmowy na temat tradycji bożonarodzeniowych, wspólne śpiewanie kolęd oraz poczęstunek. Dzieciom bardzo smakowały uszka z barszczem. Na zakończenie każde dziecko dostało świąteczny prezent.

 GALERIA

Stare Chrapowo- listopad

 12 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości dzieci ze świetlicy miały okazję wykonać flagę Polski. Natomiast młodsze dzieci wykonały pracę plastyczną o Polsce. Pięknie wykonane prace zostały zawieszone na gazetce ściennej w świetlicy. W tym dniu również dzieci poznały znaczenie symboli narodowych. Odbył się także quiz wiedzy o Polsce.

 30 listopada jak co roku obchodzone są Andrzejki. Na świetlicy w Starym Chrapowie dzieci również świętowały. Poznały zwyczaje andrzejkowe, dowiedziały się skąd wzięło się to święto. Następnie odbyły się wróżby andrzejkowe tj.:

- ,,Kim zostanę w przyszłości”

- ,,Imię przyszłej żony/ przyszłego męża”

- ,,Andrzejkowa numerologia”

- ,,Co oznaczają kolory”

Po wróżbach odbyła się wspólna zabawa oraz praca plastyczna dotycząca Andrzejek.

 GALERIA

Dożynki

W Starym Chrapowie odbyły się uroczyste Dożynki wioskowe,  które wspólnie  świętowali  mieszkańcy oraz zaproszeni goście.  Dzieci z tej okazji przygotowały  uroczysty występ, a  następnie  uczestniczyły w  atrakcjach takich jak: loteria fantowa,  malowanie twarzy, konkursy sportowe oraz pieczenie kiełbasek na ognisku.  Był to bardzo miło i wspólnie spędzony czas.  

Wspólny Dzień Dziecka w Chabowie

W dniu 9 czerwca, uczestnicy zajęć świetlicowych w Nowym Chrapowie, mieli okazje wspólnie świętować Dzień Dziecka  razem z rówieśnikami innych świetlic funkcjonujących na terenie gminy Bielice.  Wszyscy bardzo chętnie brali udział w przygotowanych atrakcjach, dzięki którym ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany. Jednak wielką radością i niespodzianką był dla nas występ rodziców w inscenizacji baśni pt.” Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Gratulujemy aktorom odwagi i poczucia humoru oraz dziękujemy wszystkim za wspaniałą, wspólną zabawę.

 GALERIA

Dzień Dziecka

W dniu 8 czerwca, w Starym Chrapowie odbył się uroczysty Dzień Dziecka,  który wspólnie  świętowali uczestnicy zajęć  świetlicowych razem z zaproszonymi rówieśnikami ze świetlicy w Nowym Chrapowie. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy pieczeniem kiełbasek na ognisku oraz  deserem w postaci lodów.  Atrakcją  dla wszystkich była również : loteria fantowa, wspólne gry i zabawy  sportowe, kolorowe malowanie twarzy, barwne rysunki malowane  kredą a także spotkanie ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej z Pyrzyc. Podczas tego spotkania, można było zobaczyć sprzęt strażacki, przejechać się strażackim samochodem, a nawet trzymać wąż strażacki tryskający wodą co okazało się bardzo mokrą i wesołą zabawą. Dziękujemy pani Kameli Wilczyńskiej, strażakom,  właścicielowi sklepu ”Stonka”, a także rodzicom, dzięki którym ten dzień był dla dzieci i młodzieży  wesołą zabawą

 GALERIA

Spędzanie czasu wolnego

Podczas zajęć w Starym Chrapowie spędzamy czas również na wspólnej, wesołej  zabawie  podczas gier  zespołowych  i zabaw  ruchowych na dworze.  Uczestnicy zajęć  dzięki  tym działaniom uczą  się spędzać wolny czas na wspólnej, koleżeńskiej zabawie, stosowania  się do obowiązujących zasad podczas gier i zabaw rówieśniczych oraz kształtujemy postawę zdrowego spędzania wolnego czasu.    

Wyjazd integracyjny do kina

Dwudziestego stycznia  dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe wyjechały wraz z opiekunem do Multikina w Szczecinie na bajkę 3D pt. "Kot w butach”. Wyjazd był formą wspólnie spędzonego czasu dla grup z pozostałych świetlic funkcjonujących na terenie gminy Bielice.

 GALERIA

Warsztaty garncarskie

W naszej świetlicy odbyły się warsztaty garncarskie, które były dużą niespodzianką  i radością dla 22 uczestników. Pan rzemieślnik ciekawie opowiadał o etapach powstawania  i wypalania prac z gliny. Mogliśmy to również zobaczyć na wyświetlonym filmie. Każdy z niecierpliwością czekał na swoją chwilę przygody z elektrycznym kołem garncarskim i gliną. Powstawały własnoręcznie przygotowane garnki, które każdy wziął do domu jako pamiątkę. 

 GALERIA

Pamiętaj, dbaj o swoje bezpieczeństwo!  Bezpieczne ferie.

W naszej  świetlicy odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami  Komendy Powiatowej w Pyrzycach. Panowie rozmawiali  z dziećmi o zagrożeniach  a także bezpiecznych zabawach zimowych w czasie tegorocznych ferii.

 GALERIA

Zajęcia w świetlicy

W Starym Chrapowie dzieci i młodzież bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach środowiskowych. Tutaj przygotowują „” zimowe bałwanki” i  „ aniołki” z masy solnej, które następnie zostały pomalowane farbami.

 GALERIA

"Spotkanie z kolędą"

Pomalowane były nie tylko bałwanki  ale także wesołe buzie dzieci. Czy  każda mama rozpozna po powrocie do domu swoją pociechę?  Ciekawe ?
Na świetlicy w Starym Chrapowie jest wiele atrakcji.  W tym roku po raz pierwszy  ważnym wydarzeniem było wspólne „ Spotkanie z kolędą” mieszkańców na sali wiejskiej.  Dzieci po wcześniejszym przygotowaniu zaproszenia w formie plakatu, przedstawiły  inscenizację  Jasełek bożonarodzeniowych.  Wszyscy mali i duzi z wielkim zaangażowaniem wcielili się w role  aktorów a także pięknie prezentowali się na deskach sceny. Po zakończeniu przedstawienia, publiczność nagrodziła występujących długimi brawami.
 

 GALERIA

Harmonogram zajęć świetlicowych
 podczas ferii 2012 r.
Stare Chrapowo

 
 
16.01.2012 r. (poniedziałek) 10:00-12:30
 
„Bezpieczne ferie”- pogadanka nad formami spędzania wolnego czasu (przeprowadzenia scenek improwizowanych- pantomima)
Zajęcia plastyczno-techniczne pt. „Moje ferie zimowe”- technika dowolna
Próba generalna „Jasełek bożonarodzeniowych”
  
17.01.2012 r.(wtorek) 13:30-15:30
 
 
Zajęcia garncarskie
 
18.01.2012 r. (środa) 15:30
 
Występ „Jasełek bożonarodzeniowych” na sali wiejskiej przed mieszkańcami Starego Chrapowo- spotkanie z kolędą
 
20.01.2012 r. (piątek)
 
Wyjazd integracyjny do kina w Szczecinie

Wyjazd do kina

W listopadzie  wyjechaliśmy  do szczecińskiego multikina  Galaxy , gdzie  grupa dzieci obejrzała  bajkę  pt.” Przygody Timtima „ , natomiast starszym został zaproponowany film pt.” Listy do M”.  Po projekcji  uczestnicy wyjazdu zjedli ciepły posiłek  zakupiony w KFC.  Po miło spędzonym dniu wróciliśmy do Starego Chrapowa.  Wycieczka została  prawie w całości sfinansowana  z pieniążków,  które dzieci i młodzież potrafiła sobie zarobić.

Dożynki

W tym roku  dożynki wioskowe  w Starym Chrapowie były wyjątkowe, ponieważ  na dzieci i młodzież czekało wiele niespodzianek. Zostały zorganizowane wesołe konkursy i zabawy   przez opiekuna świetlicy, paczki ze słodyczami,  lody oraz zabawa przy muzyce.  Uczestnicy  konkursów losowali nagrody ufundowane przez mieszkańców .   Dużą atrakcją była przejażdżka wozem strażackim  Komendy Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej w Pyrzycach oraz  przejażdżka  rowerowa po wiosce.   To był bardzo miły i wesoły dzień.

Zajęcia plastyczne

Temat pracy: "Kasztanowe zwierzaki"

 

"Chrapowskie zajączki wielkanocne"


Przygotowując się do Świąt Wielkiej Nocy, mogliśmy się zapoznać z polskimi tradycjami pielęgnowanymi w rodzinnych domach. Niektóre z nich kultywujemy podczas zajęć świetlicowych. W tym roku przygotowaliśmy świąteczne ozdoby.  Młodsze  dzieci wykonały  zajączki,  natomiast starsi zrobili oryginalne,  wielkanocne  pisanki. Natomiast ‘’chrapowskie’’  zajączki  „pokicały” z życzeniami do Urzędu Gminy i Zespołu Szkół Publicznych w Bielicach.

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł

W miesiącu kwietniu przystąpiliśmy także do kampanii  pod hasłem Zachowaj Trzeźwy Umysł w związku z tym uczestnicy zajęć;
- zostali poinformowani o celu i założeniach programu,
- zapoznali się z prezentacją multimedialną dotyczącą kampanii,
- uczestniczyli w pogadance  prowadzonej przez opiekuna świetlicy na temat zdrowego  i bezpiecznego spędzania wolnego czasu bez nałogów.

Konkurs

Podczas Konkursu,  który odbył się w trakcie  zajęć  uczestnicy mogli się także wykazać  dużą wiedzą dotyczącą  życia i pontyfikatu naszego papieża oraz patrona szkoły Jana Pawła II.  Nagrodą  dla wszystkich były pyszne, świeżutkie  kremówki, które wszystkim bardzo smakowały.                          

Wyjazd do kina

W lutym dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia świetlicowe w Starym Chrapowie,  wyjechały razem z rówieśnikami ze świetlic w Bielicach i Chabowie na  integracyjną wycieczkę do kina Galaxy w Szczecinie. Wspólnie oglądaliśmy   film  3 D pt. ’’Miś  Yogi”.

Kolędnicy ze Starego Chrapowa”


Już na stałe w chrapowskiej  świetlicy  dzieci podtrzymują tradycję kolędniczą. Spotykamy się na świetlicy skąd wyruszamy kolędując wśród  mieszkańców Starego Chrapowa. W tym roku także kolędowaliśmy dyrekcji, nauczycielom, najmłodszym uczniom naszej szkoły i zielonego przedszkola, a także księdzu proboszczowi.
"Niech się szczęście do was śmieje,
w oczy wiatr nigdy nie wieje,  
za kolędę dziękujemy,
na przyszły rok znów będziemy.
Wiwat, wiwat.’

Licznik odwiedzin:
5403536

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia