Parsów

Maj, czerwiec 2018


W maju i czerwcu dzieci się nie nudziły. Pogoda sprzyjała pieszym wycieczkom oraz zabawom na świeżym powietrzu. Dzieci robiły  kolorową sól oraz  zabawiły się w chemików, robiąc wulkan.  Na zakończenie wakacji została zorganizowana wycieczka do Swochowa. Tam zostało zorganizowane ognisko ,spotkanie z leśnikiem oraz dzieci mogły obejrzeć  ule   i zapoznać się  z procesem  powstawania miodu w gospodarstwie Pana  Stanisława Kuliga. Pan Stanisław serdecznie nas ugościł i poczęstował miodem prosto z ula. Miód był pyszny. Dziękujemy za tak serdeczne przyjęcie. Dzieci zrobiły domki przyjazne owadom i pszczołom przyłączając się tym do Akcji Gmina Przyjazna Pszczołom.

 
>>> Galeria


Kwiecień 2018

W tym miesiącu dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia w świetlicy podwórkowej spędziły miło i aktywnie czas. Odbyła się piesza wycieczka do wiatraków, odbyły się zajęcia sensoplastyczne nad którymi czuwała Pani Ania Stefanowska. W sobotę 21 kwietnia wraz z uczestnikami ze świetlic podwórkowych z miejscowości Babin oraz Swochowo udaliśmy się do miejscowości Kozielice, gdzie w Miejskim Domu Kultury został zorganizowany turniej dzieci ze świetlic podwórkowych pn. „Siódme Poty”. Sześć drużyn zmagało się w przygotowanych konkurencjach sportowych. Na zakończenie turnieju każda drużyna otrzymała puchar, dyplom oraz dwie gry planszowe. W drodze powrotnej do domu udaliśmy się do Mc Donald. Dzieci ze świetlicy w Parsowie zdobyły II miejsce. 

>>> Galeria


Marzec 2018

Po wielu dniach przygotowań  09 marca 2018 roku dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia prowadzone w świetlicach podwórkowych w miejscowości Babin, Parsów oraz Swochowo udały się wraz z opiekunami do Domu Seniora – Babie Lato w miejscowości Swochowo,  aby przedstawić przygotowany występ artystyczny z okazji Dnia Kobiet. Po recytacji wierszy i odśpiewaniu piosenek zostały wręczone wszystkim obecnym Panią własnoręcznie wykonane  kwiaty. Przygotowany występ artystyczny i skromne upominki sprawiły wszystkim wiele radości i wzruszeń.

>>> Galeria


Luty 2018

W luty dzieci na świetlicy w Parsowie się nie nudziły.
 


Styczeń 2018

W  miesiącu styczniu  br.  na świetlicy w Parsowie czekało  wiele atrakcji . Dzieci mogły poczuć się jak w kinie oglądając bajkę na dużym ekranie pt. ,,Mój przyjaciel’’. W miesiącu styczniu odbyły się również zajęcia, które mały uatrakcyjnić ferie zimowe. Dzieci wykonywały  prace plastyczne , spotkały się ze strażakami i policjantką. Odbyły się również zajęcia zumby i zajęcia sensoplastyczne przeprowadzone przez Panią  Anie  Stefanowską. Dzieci  na zakończenie ferii pojechały do kina.  Dzieci   wykonały laurki z okazji  Dnia Babci i Dziadka . Byliśmy również z wizytą w domu seniora w Swochowie z okazji dnia Babci i Dziadka.

>>> GaleriaINFORMACJA

Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Parsów, że zajęcia świetlicowe odbywać się będą w każdy poniedziałek miesiąca począwszy od 08 stycznia 2018 r. w godzinach od 15.30 do 18.30.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.


 Listopad i grudzień 2017

W miesiącu listopadzie i grudniu  w świetlicy w Parsowie nie zabrakło  atrakcji. Dzieci uczestniczyły  w zajęciach tanecznych (zumba), wykonywały pracę plastyczne -  mikołaje i aniołki, oglądały film- Jacy byliśmy oraz grały  w gry ( x-boxa)  gry planszowe. Uczestniczyły w zajęciach na temat szkodliwości palenia papierosów i picia alkoholu. Czynnie uczestniczyli w debacie na temat: Narkotykom mówimy nie. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. W miesiącu grudniu został zorganizowany wyjazd mikołajkowy do Parku trampolin do Szczecina. Dzieci ze wszystkich świetlic doskonale się bawiły.

>>> GALERIA


Październik 2017

Miesiąc październik  zaczęliśmy wyjazdem integracyjnym na festiwal klocków do Kozielic . Dzieci ze wszystkich świetlic z Gminy Bielice aktywnie spędziły czas układając różne budowle z klocków. Tematy zajęć które zostały przeprowadzone w miesiącu październiku:  Potrafię rozpoznać i nazwać uczucia. Bez złości mamy więcej radości. Czy warto sięgać po narkotyki ?  oraz Zachowania asertywne w grupie rówieśniczej. Ponadto zostały przeprowadzone zajęcia z sensoplastyki przez Panią Annę Stefanowską. Odbyła się również piesza wycieczka do ,,Wiatraków’’ oraz odbyła się degustacja  potraw włoskich  miedzy innymi  dzieci mogły spróbować spaghetti i rożnego rodzaju makaronów .

>>> Galeria


Informacja

Zajęcia w świetlicy podwórkowej  w Parsowie z dnia 23.10.2017( poniedziałek) są przeniesione na dzień 25.10.2017. (środa) godz.16.00 do 19.00.

Opiekun świetlicy


Wrzesień 2017

Zajęcia w świetlicy podwórkowej w Parsowie  wróciły po wakacjach. W miesiącu wrześniu  dzieci  integrowały się poprzez wspólne zabawy ruchowe i gry planszowo. Dzieci przygotowały własnoręcznie zupę ze świeżych ogórków oraz domowy kisiel. Zostały przeprowadzone następujące zajęcia: Dobry kolego, dobra koleżanko. Jemy zdrowo kolorowo, oraz akcja Sprzątanie świata.

>>> GALERIA


INFORMACJA

Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Parsów, że zajęcia świetlicowe po wakacyjnej przerwie odbywać się będą w każdy poniedziałek miesiąca począwszy od 11 września 2017 r. w godzinach od 15.30 do 18.30.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Zajęcia finansowane są ze środków Gminnego Programu ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


INFORMACJA

Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Parsów, że zajęcia świetlicowe odbywać się będą w każdy wtorek miesiąca począwszy od  03 stycznia 2017 r. w godzinach od 16.00 do 19.00.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Zajęcia finansowane są ze środków Gminnego Programu ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Czerwiec 2017 Integracyjny Dzień Dziecka

01 czerwca na boisku sportowym w Swochowie odbyło się spotkanie integracyjne z okazji Dnia Dziecka dla dzieci uczęszczających na świetlice podwórkowe. Na dzieci czekały przygotowane atrakcje m.in. malowanie buzi, kącik plastyczny, zabawy ruchowe. W przerwach między zabawami dzieci mogły posilić się pieczonymi kiełbaskami na ognisku przygotowanym przez Radnego ze Swochowa Pana Stanisława Kuliga. Opiekunowie świetlic chcąc osłodzić ten dzień obdarowywali dzieci słodkimi upominkami. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy i konkurencje sportowe przygotowane przez Panią Iwonę Kochel Przedstawiciela Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielicach. W trakcie imprezy został rozegrany mecz piłki nożnej, w którym zwyciężyła świetlica podwórkowa z Babina. Mamy nadzieję, że dzień ten pozostanie w pamięci dzieci na długi czas i będzie wywoływał uśmiech na ich twarzach. Opiekunowie świetlic dziękują za pomoc w organizacji spotkania Pani Iwonie Kochel, Panu Stanisławowi Kuligowi i Panu Bronisławowi Wójcikowi. Impreza została sfinansowana przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

>>> Galeria


Maj 2017

W tym miesiącu zajęcia na świetlicy podwórkowej upłynęły w bardzo szybkim tempie i cieszyły się aktywnym udziałem dzieci i młodzieży.  Podczas zajęć zostały przybliżone uczestnikom zajęć takie tematy jak „Ty też potrafisz udzielać pierwszej pomocy” oraz „Warto być dobrym”. Podczas tych zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną pod tytułem „Pomoc bliźniemu” oraz wykonały kartki z życzeniami z okazji Dnia Matki. Przybliżając hasło „W zdrowym ciele, zdrowy duch” uczestnicy zajęć przyrządzili sałatkę owocową oraz spędzili czas na świeżym powietrzu. Przeprowadzone w tym miesiącu zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom celowości udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i podjęcia działań ratujących życie osób poszkodowanych. Nauczenie dzieci podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

>>> Galeria


INFORMACJA

dla dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe

Informujemy, że 01 czerwca 2017 r. od godz. 16.00 do godz. 19.00 na boisku w Swochowie zostały zaplanowane atrakcje z okazji Dnia Dziecka dla dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe. W programie m.in. zawody
i konkurencje sportowe, mecz piłki nożnej oraz pieczenie kiełbasek i słodki poczęstunek. Organizatorzy zapewniają dowóz oraz odwóz. Zbiórka przed świetlicą o godz. 15.50.

Serdecznie zapraszamy


Kwiecień 2017

W miesiącu kwietniu zajęcia na świetlicy podwórkowej cieszyły się aktywnym udziałem dzieci i młodzieży z miejscowości Parsów.  Podczas zajęć zostały przybliżone uczestnikom zajęć następujące tematy „Złość i agresja w naszym życiu” oraz „ Uczę się dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze”, „ Pojazdy i znaki drogowe”. Podczas tych zajęć odbył się konkurs plastyczny pod tytułem „Wielkanocna kartka” oraz została przeprowadzona pogadanka na temat zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi. Ponadto wszyscy uczestnicy spędzili miło czas grając w gry stolikowe oraz biorąc udział w rozgrywkach sportowych. Uczestnicy zajęć wykonali prace plastyczne, które przybliżyły im zasady poruszania się po drodze.  Dzieci mogły liczyć na słodki poczęstunek. Celem przeprowadzonych zajęć było zapoznanie dzieci z zagrożeniami związanymi z poruszaniem się na drogach, właściwe zachowanie się jako uczestnik ruchu drogowego, poznanie znaków drogowych oraz zasad przechodzenia przez jezdnię.

>>> Galeria


Marzec 2017

Zajęciach w świetlicy podwórkowej upłynęły w bardzo szybkim tempie, ciesząc się liczną obecnością dzieci i młodzieży. Podczas zajęć zostały przybliżone uczestnikom zajęć takie tematy jak „Bez złości mamy więcej radości”, „Moja rodzina i ja”  „Zachowania Asertywne w grupie rówieśniczej” oraz „Dobry kolega, dobra koleżanka” . Podczas tych zajęć dzieci wykonały drzewo genealogiczne, stworzyły mapę uczuć, odgrywały scenki przybliżające zachowania asertywne, wspólnie czytały opowiadania. Podczas zajęć podwórkowych nie brakło zabaw i konkursów z okazji Dnia Kobiet. Na powitanie kolejnej pory roku – wiosny została stworzona krzyżówka przez uczestników zajęć. Podczas zajęć zostało również zorganizowane ognisko z pieczeniem kiełbasek.  Ponadto wszyscy uczestnicy spędzili miło czas podczas zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Dzieci mogły liczyć na słodki poczęstunek. Celem odbytych zajęć było stworzenie dzieciom okazji do budowania więzi, nawiązywania kontaktów, rozwijania umiejętności otwartego wyrażania próśb i oczekiwań.

>>> Galeria


Luty 2017

W drugim tygodniu miesiąca luty na świetlicy podwórkowej  zostały zorganizowane dla dzieci i młodzieży ferie zimowe. W ramach zajęć zostało zorganizowane dla dzieci i młodzieży z miejscowości Parów i Babin integracyjne spotkanie podczas którego uczestnicy zajęć mieli możliwość  spotkania sie z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej w Pyrzycach w celu przypomnienia kilku rad, aby ostatnie dni ferii zimowych były udane i przede wszystkim bezpieczne. Podczas integracyjnego spotkania dzieci i młodzież chętnie uczestniczyła w przygotowanych zabawach m.in. kalambury. Ponadto na świetlicy odbył się konkurs plastyczny pod tytułem "Bezpieczne  ferie". Dzieci spędziły miło czas grając w gry stolikowe, rozwiązując quizy, rebusy oraz krzyżówki.  Ostatni dzień podwórkowych ferii był wyjazdem na kręgle  do Stargardu. Podczas gry uczestnicy wyjazdu mogli częstować się pyszną pizzą. Zorganizowana wycieczka sprawiła wszystkim uczestnikom wiele radości.  Każdego dnia na dzieci czekał jedno daniowy, gorący posiłek oraz ciepły napój. Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży biorącej udział w zorganizowanych feriach zimowych czuwali opiekunowie świetlic wraz z Panią Iwoną Kochel, która chętnie wspierała swoim zaangażowaniem prowadzone zajęcia. W ramach zajęć zostały również przybliżone takie tematy jak : „My dzieci mamy swoje prawa” oraz „Radzenie sobie w sytuacjach przemocy”. Celem niniejszych zajęć było przybliżenie dzieciom  wiadomości o prawach dziecka, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i emocji oraz rozwijanie umiejętności współpracy w zespole, jak i również przybliżenie dzieciom pojęcia przemoc i agresja.

>>> Galeria


INFORMACJA

      Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Parsów, że zajęcia na świetlicy podwórkowej  z przyczyn organizacyjnych zostały przeniesione na dzień 01 marca 2017 r.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.Styczeń 2017

W tym miesiącu w ramach prowadzonych zajęć zostały przeprowadzone z dziećmi pogadanki na temat sięgania po narkotyki, alkohol i papierosy. Został również przybliżony problem stresu oraz pojawiające się problemy szkolne. Po przeprowadzonych dyskusjach dzieci pracowały w grupach rozwiązując przygotowane quizy. Pamiętając o Dniu Babci i Dziadka  dzieci wykonał pamiątkowe kartki z życzeniami. Wzorując się na aurze pogodowej został również wykonany obraz  zimy.  Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na słodki poczęstunek. W tym miesiącu również  dla dzieci zostały przygotowane smaczne kebaby.

>>> GALERIA


INFORMACJA

      Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Parsów, że zajęcia świetlicowe w dniu 31 stycznia 2017 r. zostają odwołane z powodu awarii ogrzewania.

 


Grudzień 2016

Nadchodzace Święta Bożego Narodzenia  są czasem miłości, radości, przebaczenia, ale także są czasem refleksji i spotkań. Na grudniowych zajęciach na świetlicy środowiskowej została zorganizowana Wigilia dla wszystkich uczestników zajęć. Podczas wyjatkowego spotkania dzieci podzieliły się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia.  Degustując przygotowany poczęstunek wszyscy radośnie śpiewali kolędy. Dzieci opowiadały o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych takich jak: ubieranie choinki, potrawy wigilijne, puste miejsce przy stole. W świątecznym nastroju dzieci rozwiązywały przygotowane zgadki dotyczące Bożego Narodzenia. Podczas spotkania dzieci zostały obadarowane skromnymi upominkami, które sprawiły im wiele radości.

>>> Galeria

Listopad 2016

W listopadzie dzieci na świetlicy środowiskowej spędziły miło czas na zabawach aktywizujących i integracyjnych takich jak: kalambury i gra w państwa – miasta. Podczas zajęć dzieci wykonały również figurę aniołka z masy solnej po czym pomalowały ją farbami według własnego uznania. Na zajęciach odbyła się również impreza andrzejkowa podczas której wszyscy z humorem uczestniczyli w przygotowanych konkursach oraz wróżbach. W świątecznej atmosferze dzieci wykonały ozdoby bożonarodzeniowe.  Podczas prowadzonych zajęć dzieci mogły liczyć na słodki poczęstunek.

>>> Galeria


Październik 2016

W tym miesiącu na świetlicy środowiskowej dzięki pomocy i uprzejmości Pani Anny mieszkanki Parsowa zostały zorganizowane dla dzieci warsztaty wyszywania. Przeprowadzone zajęcia cieszyły się dużym zaangażowaniem dzieci.  Dodatkowo na zajęciach dzieci wykonały prace plastyczną o tematyce jesiennej. Uczestnicy zajęć spędzili miło czas na wspólnym  przygotowywaniu smacznych  hot – dogów oraz na kolorowaniu, rysowaniu, grach planszowych i zabawach ruchowych.

>>> Galeria


INFORMACJA

      Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Parsów, że zajęcia świetlicowe po wakacyjnej przerwie odbywać się będą w każdy wtorek miesiąca począwszy od  6 września 2016 r. w godzinach od 16.00 do 19.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Zajęcia finansowane są ze środków Gminnego Programu ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Wrzesień 2016

W tym miesiącu po wakacyjnej przerwie rozpoczęły się zajęcia na świetlicy środowiskowej. Podczas zajęć dzieci integrowały się poprzez wspólne zabawy ruchowe jak i gry planszowe. Na  zajęciach dzieci degustowały ciepłe tosty oraz odbyła się rozmowa na temat dbania o czystość naszej ziemi po której wszyscy uczestnicy udali się na sprzątanie świata. Integrując się z dziećmi ze świetlicy środowiskowej w Babinie zorganizowane zostało dla wszystkich uczestników zajęć wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz zawdy sportowe, które sprawiły wszystkim wiele radości.

>>> GALERIA


Wycieczka do ZOO

W piątek 27 maja br. dzieci i młodzież biorące czynny udział w zajęciach prowadzonych na świetlicach środowiskowych w miejscowości Linie, Parsów, Babin oraz Swochowo wraz z opiekunami udały się na wycieczkę integracyjną do Poznania.  Wyjazd sprawił wszystkim uczestnikom wiele radości. Dzieci i młodzież miały możliwość przez kilka godzin zwiedzać Zoo oraz  uczestniczyć w lekcji przyrody, która dostarczyła wszystkim obecnym porcję nowych wiadomości na temat otaczającego nas świata zwierząt.  Bezpłatnie dla uczestników  wycieczki zapewniony został  przejazd, bilety wstępu oraz  obiad. Podczas wyjazdu dzieci, które wzorowo uczęszczały na zajęcia prowadzone na świetlicach środowiskowych i uzyskały stu procentową frekwencję zostały nagrodzone drobnym upominkiem. Takimi osobami są:

LINIE: Dawid Sołtys, Nikola Kierylak

PARSÓW: Nikola Kosińska, Roksana Kosińska, Julia Kantor

BABIN: Marta Świst, Julia Ignasiak

SWOCHOWO: Marta Stańczak, Katarzyna Stańczak, Julia Stańczak, Roksana Mikulska, Wiktoria Parada

Sponsorami wycieczki była Spółka PW Bielice Ralf Kettler oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Maj 2016

W tym miesiącu dzieci ze świetlicy środowiskowej w Parsowie wykonały z dużym zaangażowaniem pracę plastyczną pod tytułem „Pod dobra opieką rozwijam skrzydła”  biorąc tym samym udział w konkursie przygotowanym przez Kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł.  Na zajęciach odbyła się również pogadanka na temat zdrowia oraz zachowania trzeźwości.  Kierując się mottem  „W zdrowym ciele zdrowy duch” dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu grając w zabawy ruchowe. Na zakończenie zajęć dzieci wraz z innymi uczestnikami świetlic środowiskowych z miejscowości Linie, Babin oraz Swochowo udały się na wycieczkę integracyjną do Poznania. Wyjazd sprawił uczestnikom wycieczki wiele radości. Dzieci miały możliwość zwiedzenia Zoo w którym znajdują się okazy zwierząt z całego świata. Bezpłatnie dla uczestników  wycieczki zapewniony został  przejazd, bilety wstępu oraz  obiad. Podczas wyjazdu dzieci, które wzorowo uczęszczały na zajęcia prowadzone na świetlicach środowiskowych i uzyskały stu procentową frekfencję zostały nagrodzone drobnym upominkiem. Takimi osobami z miejscowości Parsów są: Nikola Kosińska, Roksana Kosińska oraz Julia Kantor. Sponsorami wycieczki była Spółka PW Bielice Ralf Kettler oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

>>> GALERIA


Kwiecień 2016

W miesiącu kwietniu dzieci ze świetlicy środowiskowej spędziły miło czas na świeżym powietrzu podczas spaceru oraz zabaw ruchowych na pobliskim boisku. Na zajęciach odbył się konkurs na najładniejszą zakładkę do książki. Uczestnicy zajęć chętnie rozwiązywali quizy oraz krzyżówki. Dzieci mogły liczyć na słodki poczęstunek oraz na ciepłe tosty. 

>>> GALERIA


Marzec 2016

W tym miesiącu dzieci ze świetlicy środowiskowej wykonały dowolną techniką portret swojego przyjaciela. Z okazji Dnia Kobiet wśród płci żeńskiej odbył się konkurs pt. „Cieszę się, że jestem kobietą bo…” Zorganizowany został również seans filmowy, a wśród uczestników uczęszczających na świetlice środowiskową utworzyła się grupa, która tworzyła własny układ taneczny. Z okazji Świąt Wielkanocnych dzieci wykonały okolicznościowe dekoracje. Na zajęciach nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

>>> GALERIA


Luty 2016

W tym miesiącu po zimowych feriach dzieci na świetlicy środowiskowej wykonały walentynkowe serduszka oraz spędziły miło czas poznając polskie przysłowia, które zostały wykorzystane przez uczestników zajęć do stworzenia rebusów oraz krzyżówek. Dzieci mogły liczyć na słodki poczęstunek oraz gorącą herbatę.

Pierwszy luty to dzień rozpoczynający dwutygodniowe ferie zimowe dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Na świetlicy środowiskowej również zostały zorganizowane ferie zimowe przez pierwszy tydzień miesiąca. Pierwsze spotkanie na świetlicy było spotkaniem z policjantami z Komendy Powiatowej w Pyrzycach w celu przypomnienia dzieciom i młodzieży zasad spędzania bezpiecznych i udanych ferii. W tym dniu dzieci dzielac się na grupy wykonały przedstawienia opowiadające o bezpiecznych feriach. Z wielkim zaangażowaniem wykonywały swoje przebrania jak i uczyły się swoich ról. Świetlicę środowiskową odwiedziła równiż Pani Urszula z Nadleśnictwa Gryfino, która starała sie przybliżyć dzieciom życie leśnych ssaków. Uczestnicy spotakania otrzymali pamiątkowe upominki w postaci długopisu, zakładki do ksiażki jak i odblasku na tornister. Dodatkowo na świetlicy odbył się konkurs fryzur, w którm dzieci pełne zaangażowania wykazały się swoja pomysłowością oraz konkurs plastyczny pod tytułem "Moje wymarzone ferie". Podczas zajęć zorgazniowane zostały warsztaty kulinarne, podczas których dzieci wspólnymi siłami przygotowały nalesniki oraz frytki. Dzieci miło spedziły czas grając w gry planszowe oraz rozwijając swoje umiejętności sportowe podczas zajęć ruchowych. W piątek w ostatnim dniu świetlicowych ferii odbył się wyjazd do kina na bajkę pod tytułem "Misiek w Nowym Yorku" oraz "Alvin i wiewiórki". Dzieci podczas zajęć mogły liczyć na słodki poczęstunek, gorącą herbatę a na porannych zajęciach na smaczne śniadanie. Świetlicowe ferie cieszyły się dużym zaangażowaniem dzieci i młodzieży.

>>> GALERIA


Styczeń 2016

Po świątecznej przerwie dzieci ze świetlicy środowiskowej z wielkim zaangażowaniem wykonały upominkowe kartki wraz z życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na zajęciach odbył się również konkurs plastyczny pod tytułem „ Zima widziana oczami dzieci ze świetlicy środowiskowej w Parsowie”. Grupa aktywnie spędziła czas rozwijając swoje umiejętności poprzez zabawy ruchowe oraz tworząc własne krzyżówki o tematyce zimowej.  Dzieci mogły liczyć na słodki poczęstunek oraz gorąca herbatę.INFORMACJA

Informujemy wszystkie dzieci i młodzież, że od 19 stycznia 2016 r.
w każdy wtorek miesiąca na świetlicy wiejskiej w miejscowości Parsów odbywać się będą zajęcia świetlicowe prowadzone
od godziny16.00 do godziny 19.00.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

 

Zajęcia finansowane są ze środków Gminnego Programu ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Świetlica środowiskowa w Parsowie

   Od stycznia 2013 roku zaczęła swoją działalność świetlica środowiskowa w Parsowie. Świetlica finansowana jest ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielicach.
Świetlica czynna jest w każdy czwartek od godziny 15.00 do 18.00. Korzysta z niej 25 dzieci z Parsowa. Opiekunem zajęć dla dzieci jest pani Monika Jóźwiak.
Dzieci mają na świetlicy do dyspozycji gry planszowe, przybory do zajęć ruchowych oraz różnorodne przybory plastyczne. Uczniowie mogą skorzystać z pomocy nauczyciela- opiekuna w odrabianiu lekcji. Organizowane są konkursy i ciekawe zajęcia dla dzieci: plastyczne, techniczne, muzyczne, ruchowe, teatralne.

Informujemy, że w każdy czwartek w godzinach od 16.00 do 19.00 czynna jest świetlica wiejska w Parsowie. Opiekunem jest pani Paula Ziemiańska. 


INFORMACJA

Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Parsów, że z przyczyn organizacyjnych zajęcia świetlicowe odbędą się w środę 25.11.2015 r. w godzinach od 16.00 do 19.00.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Zajęcia finansowane są ze środków Gminnego Programu ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Grudzień 2015

W tym miesiącu dzieci na świetlicowych zajęciach wykonywały ozdoby bożonarodzeniowe. Przed świąteczną przerwą odbyło się również spotkanie wigilijne, podczas którego dzieci składały sobie życzenia i słuchały kolęd. Nie zabrakło poczęstunku jak i drobnego upominku dla każdego dziecka.


Listopad 2015

W tym miesiącu dzieci na zajęciach wykonały dowolną techniką witraże oraz wspólnymi siłami zrobiły drzewo świetlicowe na którym znalazły się fotografie uczestników świetlicowych spotkań. Podczas zajęć nie zabrakło również andrzejkowych wróżb i konkursów w których dzieci chętnie wzięły udział i mogły liczyć na drobne upominki. W świątecznym nastroju grupa wykonała piękne kartki na Boże Narodzenie. Dzieci mogły liczyć na słodki poczęstunek. 


Października 2015

W październiku dzieci ze świetlicy środowiskowej aktywnie spędziły czas wykonując prace plastyczne jak i rozwijając swoje umiejętności poprzez zabawy ruchowe. Na świetlicowych zajęciach dobył się pokaz mody męskiej przygotowany przez dziewczynki uczęszczające na świetlice, konkurs na najładniejszą maskę oraz konkurs na pracę plastyczną pt. „Jesień”. Dzieci wykonały również kompozycje jesienne z dyni i liści klonu. Wspólnymi siłami piekły tosty. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. 


Wrzesień 2015

Wrzesień to miesiąc rozpoczynający nowy rok szkolny. W tym miesiącu po wakacyjnej przerwie rozpoczęły się w każdy czwartek zajęcia świetlicowe dla dzieci mieszkających w Parsowie. Dzieci spędzały czas na zabawach integracyjnych, rozwiązywaniu rebusów i krzyżówek, kolorowaniu. Wykonały również z plastikowych talerzyków postać swojego ulubionego zwierzaka oraz piekły frytki. Grupa mogła liczyć na słodkie poczęstunki. 


INFORMACJA

Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Parsów, że z przyczyn organizacyjnych zajęcia świetlicowe odbędą się w  środę 30.09.2015 r. w godzinach od 16.00 do 19.00.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.Informacja

Zajęcia świetlicowe w świetlicy w Parsowie z dnia 08 i 15 czerwca zostają przeniesione na dzień 20 czerwca 2015 r. tj. na dzień wyjazdy integracyjnego do Marianowa. 


Czerwiec

Wśród  zabaw i zajęć tematycznych w miesiącu czerwcu, znalazło się wiele różnych form zajęciowych:

 • zajęcia plastyczne ,
 • gry i zabawy grupowe w świetlicy,
 • zagadki matematyczne
 • zajęcia stolikowe(gry planszowe, układanki, karty)

Dzieci w miesiącu czerwcu wyjechały na wycieczkę do Marianowa   wraz z dziećmi z innych świetlic z terenu Gminy Bielice.


MAJ

Za nami kolejny miesiąc spędzony  na świetlicy w atmosferze ciepła, szacunku, wsparcia, akceptacji a także bezpieczeństwa.

Do głównych zadań świetlicy  w miesiącu maju należała:

•właściwa organizacja czasu

•kształtowanie nawyków kultury osobistej i współżycia w grupie,

•przygotowywanie własnych wypieków -ciasteczek

•rozwijanie zainteresowań

W czasie zajęć prowadzonych w świetlicy organizowano  zajęcia plastyczne i techniczne rozwijające wyobraźnię. Dzieci przygotowały prezenty dla swoich mam z okazji Dnia Mamy. Zorganizowany został konkurs talentów. Zwycięscy otrzymali  wspaniałe nagrody.


KWIECIEŃ

Zajęcia świetlicowe w miesiącu kwietniu miały zarówno charakter grupowy, jaki indywidualny. Wśród  zabaw i zajęć tematycznych, znalazło się wiele różnych form zajęciowych, mianowicie:

 • warsztaty kulinarne
 • zagadki matematyczne
 • zajęcia audiowizualne(oglądanie bajek)
 • zajęcia stolikowe(gry planszowe, układanki, karty)
 • gry i zabawy grupowe w świetlicy,
 • zajęcia plastyczne 

INFORMACJA

Dnia 30.04.2015r.(czwartek) zajęcia w świetlicy w Parsowie są odwołane.

Zapraszam na  zajecia  dn. 07.05.2015r.(czwartek).

         Opiekun świetlicy

                                                                                                                                        Liliana Sztuka


Marzec 

W miesiącu marcu br. w świetlicy w Parsowie czas płynął nieubłagalnym tempem. Dzieci przychodziły z zaciekawieniem i zapałem na zajęcia, które w tym okresie były nastawione na zaznajamianie (przypomnienie) tradycji wielkanocnych oraz przygotowywanie ozdób świątecznych jak i na ciepłe oraz radosne przywitanie wiosny. Na zajęciach były organizowane  quizy dotyczące Świąt, oraz był wyświetlany film. Dzieci mogły również  liczyć na słodkie poczęstunki .

>>> GALERIA


LUTY W  ŚWIETLICY W PARSOWIE

Świetlica w Parsowie w miesiącu lutym była czynna w  każdy czwartek w  godzinach od 16:00 do 19:00. Tematyka zajęć uwzględniała kalendarzowy układ roku oraz wynikające z niego święta i uroczystości. Zajęcia świetlicowe miały zarówno charakter indywidualny, jak  i grupowy.

Wśród  zabaw i zajęć tematycznych, znalazło się wiele różnych form zajęciowych, mianowicie:

 • gry i zabawy grupowe w świetlicy,
 • zajęcia plastyczne ,
 • zawody sportowe
 • konkursy ,zagadki , łamigłówki
 • zajęcia stolikowe(gry planszowe, układanki, karty)
 • zajęcia audiowizualne(oglądanie bajek)
 • Gry sportowe na x box

Ważniejsze wydarzenia z życia świetlicy:

 • walentynki
 • tłusty czwartek

Ferie zimowe  w świetlicy w Parsowie

Od 19 stycznia do 23 stycznia w Świetlicy Środowiskowej  w Parsowie odbyły się zajęcia, mające na celu zorganizowanie czasu wolnego dzieciom podczas ferii zimowych. W trakcie  spotkań dzieci mogły grać na xbox 360 oraz uczestniczyć  w różnych konkursach, za które otrzymały ciekawe nagrody.  Za pomocą farb na szkle, uczestnicy tworzyli barwne obrazki. Dzieci z pomocą wychowawcy upiekły pizze, którą ze smakiem zjadły pod koniec spotkania. Został zorganizowany również pokaz mody, dzieci mogły zaprezentować swój talent modela lub modelki. Świetlica gościła  Panią policjantkę, która opowiadała o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych. Dzieci każdego dnia mogły liczyć na słodki poczęstunek. 

>>> GALERIA


Zakończenie zajęć świetlicowych w roku 2014

11 grudnia na świetlicy środowiskowej w Parsowie odbyło się ostatnie spotkanie w 2014 roku.  Było to również ostatnie spotkanie z opiekunem świetlicy p. Moniką Jóźwiak, która od dwóch lat prowadziła zajęcia dla dzieci w Parsowie. Żegnając opiekuna świetlicy dzieci oraz Pani sołtys Gabriela Wasik sprawiły jej ogromną niespodziankę. Podziękowali jej za zaangażowanie oraz za okazane serce. Były kwiaty, upominki oraz tort. Tak wspaniałe i wzruszające przeżycie stanowiło uwieńczenie jej dwuletniej pracy i było najpiękniejszym podziękowaniem. Na pamiątkę Pani Monika przekazała do świetlicy tablicę ze zdjęciami wspólnie spędzonych chwil, wydarzeń oraz przedsięwzięć świetlicowych z udziałem dzieci z Parsowa.


Świetlicowe Andrzejki

Andrzejki, to czas wróżb i zabaw. Nie mogło ich zabraknąć również w naszej świetlicy w Parsowie. Można było poznać imię przyszłej sympatii, dowiedzieć się co nas czeka w przyszłości. Po wróżbach odbyła się wspólna zabawa oraz praca plastyczna dotycząca Andrzejek.


W listopadzie

     Listopadowe popołudnia na świetlicy mijają nam miło i przyjemnie. Tworzymy ciekawe ludziki z ziemniaka, prace z ziaren i nasion, a także pyszne słodkie ciasteczka.


Jesteśmy kreatywni

Na zajęciach w świetlicy bardzo często tworzymy ciekawe prace plastyczne. Tym razem były to prace z pieczątek z ziemniaka oraz prace z zapałek. Dziewczynki uczęszczające na zajęcia dodatkowo wykonały również wesołą kukłę o imieniu ,,Stefan”.

Warsztaty haftu

W październikowe popołudnie dzieci ze świetlicy środowiskowej uczestniczyły w warsztatach haftu. W czasie warsztatów dzieci poznały sekrety tej niezwykłej techniki zdobienia tkanin oraz same miały okazję poczuć się jak artyści, tworząc własne dzieła.

Dawna i już trochę zapomniana sztuka haftu jest doskonałą lekcją cierpliwości rozwijającą zdolności manualne. 


Pieczemy pizzę

Podczas zajęć świetlicowych doskonalimy na bieżąco swoje zdolności kulinarne. Tym razem wspólnie przyrządzaliśmy pizzę, która wszystkim bardzo smakowała.

Odbył się również konkurs plastyczny pt. ,,Jesienny obrazek”, podczas którego dzieci i młodzież wykonała piękne jesienne rysunki. Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce- Eryk Bąk

II miejsce- Oliwia Sitarska

III miejsce- Nikola Kosińska.


,,Jak ciekawie i praktycznie spędzać czas, dbając o środowisko lokalne”

W tym tygodniu dzieci ze świetlicy środowiskowej w Parsowie przyłączyły się do akcji Sprzątania Świata. Podopieczni świetlicy z wielkim entuzjazmem posprzątali teren wokół świetlicy.

Celem akcji było ukazanie dzieciom jak ciekawie i praktycznie mogą spędzać czas dbając o środowisko lokalne.


Konkurs ,,Pokażcie się”

Dzieci i młodzież ze świetlicy w Parsowie chętnie biorą udział w różnych konkursach. Dlatego postanowiliśmy również wziąć udział w konkursie w ramach kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Konkurs nosi tytuł ,,Pokażcie się” i polegał na ,, opowiedzeniu” o swoich zainteresowaniach i talentach w postaci zdjęć. Wykonaliśmy plakat, na którym przedstawiliśmy:

 • Nasze zainteresowania i działalność kulinarną podczas zajęć świetlicowych.

 • Zainteresowania aktorskie- Dzień Seniora, Jasełka.

 • Rozwijanie swoich zdolności muzycznych- Konkurs młodych talentów- Śpiewać Każdy Może, gra na instrumentach, śpiew.

 • Doskonalenie zdolności plastycznych- konkursy świetlicowe, warsztaty plastyczne.


Witamy po wakacjach!

Na pierwsze spotkanie po wakacjach do świetlicy środowiskowej w Parsowie przybyło bardzo dużo dzieci i młodzieży. Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia regulaminu świetlicy. Następnie doskonaliliśmy swoje zdolności kulinarne wykonując sałatkę warzywno- owocową.

Na kolejnym spotkaniu zorganizowaliśmy ognisko dla wszystkich dzieci z Parsowa oraz wspólne i gry i zabawy na świeżym powietrzu.


Ognisko i piknik w Parsowie

 Na początku czerwca w ramach zajęć świetlicowych odbyło się dla dzieci z Parsowa ognisko oraz piknik na świeżym powietrzu. Na szczęście pogoda dopisała i mogliśmy miło i wesoło spędzić ten czas. Przybyło dużo dzieci z Parsowa i nie tylko. Było pieczenie kiełbasek, poczęstunek w formie pączków i cukierków, wspólne malowanie kredą oraz zabawy przy muzyce. Było to ostatnie spotkanie dzieci i opiekuna świetlicy Pani Moniki Jóźwiak w tym roku szkolnym. Następne zajęcia- już we wrześniu.


Ognisko i piknik w Parsowie

 

  Na początku czerwca w ramach zajęć świetlicowych odbyło się dla dzieci z Parsowa ognisko oraz piknik na świeżym powietrzu. Na szczęście pogoda dopisała i mogliśmy miło i wesoło spędzić ten czas. Przybyło dużo dzieci z Parsowa i nie tylko. Było pieczenie kiełbasek, poczęstunek w formie pączków i cukierków, wspólne malowanie kredą oraz zabawy przy muzyce. Było to ostatnie spotkanie dzieci i opiekuna świetlicy Pani Moniki Jóźwiak w tym roku szkolnym. Następne zajęcia- już we wrześniu.

Spotkanie integracyjne dzieci ze świetlic środowiskowych pod hasłem ,,Wspólny czas”

 

    17 maja w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł odbyło się spotkanie integracyjne w Chabowie dzieci ze świetlic środowiskowych z Parsowa, Bielic i Chabowa.  W tym dniu dla dzieci było wiele atrakcji: rozgrywki sportowe, zabawy muzyczno-ruchowe, malowanie twarzy, zawody strzeleckie, wspólne pieczenie kiełbasek i słodki poczęstunek. Ciekawą atrakcją dla dzieci był również przejazd przyczepą ,,Kania Express” po polnym terenie. Radości i śmiechu w tym dniu nie było końca

.


 

Malowanie na szkle

 

 

  15 maja na świetlicy w Parsowie dzieci brały udział w warsztatach malowania na szkle.  Dzieci zaznajomiły się na nich z technikami malowania farbami witrażowymi i stworzenia własnych kompozycji na szkle. 


Warsztaty plastyczne ,,Malowanie pisanek”

Czas Świąt Wielkanocnych jest związany z tradycją malowania pisanek. Coraz częściej spotyka się osoby, które przed Wielkanocą w tradycyjny  ręczny sposób wykonują pisanki. Także dzieci uczęszczające na zajęcia organizowane w świetlicy w Parsowie tuż przed świętami oddały się tej pięknej sztuce ludowej i uczestniczyły w warsztatach plastycznych.  Była to dla nich nie lada frajda.


Informuję, że zajęcia  na świetlicy po świętach z wtorku (22 kwietnia) zostają przesunięte na środę (23 kwietnia - od 16.00 do 18.00).

 


Informuję, że zajęcia na świetlicy w Parsowie w następnym tygodniu odbędą się:

- w środę- od 15.00 do 17.00

- w czwartek- od 10.00 do 12.00

 


Palmy wielkanocne

Wielkanoc to czas szczególny. Czas radości, miłości i pojednania. To czas, w którym utrwalamy zwyczaje wielkanocne. Palma wielkanocna jest tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej, z którą wiąże się zwyczaj święcenia palm. Na świetlicy w Parsowie staramy się kultywować tradycje świąt. Dlatego podczas pierwszych zajęć kwietnia dzieci intensywnie pracowały nad wykonaniem palm wielkanocnych. Cztery palmy zostaną zawiezione na konkurs organizowany przez Pyrzycki Dom Kultury.


Konkurs plastyczny ,,Warzywa i owoce zjadamy”


25 marca podczas zajęć świetlicowych odbył się konkurs plastyczny  pt. ,,Warzywa i owoce zjadamy”, któremu przyświecało hasło zdrowego stylu życia i odżywiania. Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce- Marta Gidyńska, Michał Budziński
II miejsce- Weronika Ograbek
III miejsce- Hubert Stawicki, Nikola Kosińska
Wyróżnienia: Kornelia Niwa, Dominika Stawicka i Roksana Kosińska.


Warsztaty plastyczne ,,Papierowe cuda”

 

Podczas ostatnich zajęć nasza świetlica zamieniła się prawdziwy papierniczy warsztat. Dzieci miały okazję wykonać ciekawe prace z kolorowych kartek, paseczków i kółeczek. Powstał żółwik, owieczka, miś, ozdobna kartka oraz kolorowe kwiatki.


Informujemy, że zajęcia na świetlicy w Parsowie z dnia 13 marca (czwartek) zostają przesunięte na 12 marca (środa) na godzinę 15.00, ze względu na organizowane w szkole zebranie z rodzicami.


Nasze talenty i zainteresowania

Podczas ostatnich marcowych zajęć świetlicowych dzieci miały okazję rozwijać swoje zdolności kulinarne. Wspólnie wykonaliśmy owocowe szaszłyki. Takie szaszłyki są bardzo dobrym pomysłem na zdrową witaminową przekąskę. Na świetlicy oprócz zajęć kulinarnych dzieci również mają niejednokrotnie możliwość prezentowania swoich zainteresowań i talentów: muzycznych, plastycznych, aktorskich tanecznych i sportowych.


Jasełka w Parsowie

   Świetlica środowiskowa w Parsowie funkcjonuje już od roku. Aktywność dzieci uczęszczających na zajęcia z pewnością zasługuje na szczególne wyróżnienie.Ideą świetlicy środowiskowej jest organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży w godzinach popołudniowych. Na zajęcia w świetlicy, dwa razy w tygodniu spotyka się ok. 30 dzieci.

Doskonałym przykładem zaangażowania dzieci było przedstawienie Jasełek Bożonarodzeniowych przygotowane pod kierunkiem opiekuna świetlicy- Pani Moniki Jóźwiak. Przedstawienie odbyło się 2 lutego 2014r. w świetlicy wiejskiej w Parsowie.

Nastrojowo przybrana sala wypełniła się po brzegi zainteresowanymi widzami - rodzicami, babciami, dziadkami, sąsiadami, mieszkańcami Parsowa i nie tylko. Przygotowany występ z doskonałą kreacją aktorską młodych talentów oraz wzruszającymi staropolskimi kolędami, został przyjęty owacyjnie.

Po występie odbył się koncert kolęd przygotowany przez chórek ,,Stokrotki” pod kierunkiem Pana Bronisława Wójcika. Natomiast Pani Gabriela Wasik- sołtys Parsowa zadbała o poczęstunek dla młodych artystów i atmosferę tego spotkania.


Informujemy, że od 03.02.2014 r. do 14.02.2014r. na świetlicy w Parsowie nie będą się odbywały zajęcia świetlicowe.  Informuję, że ze względu na to, że w czwartek organizowane są zebrania w szkole, zajęcia na świetlicy w Parsowie zostają odwołane.


Stroiki i kartki świąteczne


   10 grudnia na świetlicy w Parsowie odbyły się kolejne zajęcia plastyczno- rękodzielnicze. Dzieci tym razem robiły stroiki oraz kartki świąteczne. Na stołach pojawiły się przeróżne ozdoby, brokaty i bombki, które później były wykorzystane do stroików. Po skończonej pracy każdy mógł swój stroik i kartkę zabrać do domu.  Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze swoich prac.
 


Świąteczny czas…

   W naszej świetlicy rozpoczął się już czas gorących przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Dlatego dzieci bardzo chętnie włączyły się do ubierania choinki z własnoręcznie wykonanych ozdób. Powstały również ciekawe prace z masy solnej oraz śnieżynki z papieru. Teraz nasza świetlica wygląda bardzo świątecznie.


W związku z tym, że w czwartek (5 grudnia) organizowane są zebrania z rodzicami zajęcia w świetlicy w Parsowie tego dnia zostają przesunięte na środę (4 grudnia) od godz. 15.00 do 17.00.


Andrzejki w naszej świetlicy

26 listopada w świetlicy zorganizowaliśmy Andrzejki. Zgodnie z tradycją odbyły się wróżby oraz zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji.  Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez dzieci oraz opiekuna świetlicy wróżbami. Oczywiście dzieci wiedzą,  że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak  Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.


Konkurs plastyczny ,,W Krainie Mojej Wyobraźni”

Dzieci z Parsowa bardzo chętnie angażują się w różne prace i chętnie biorą udział w konkursach. Dlatego po raz kolejny zorganizowany został konkurs plastyczny. Tym razem pod hasłem ,,W Krainie Mojej Wyobraźni”. Dzieci mogły wykazać się ciekawym pomysłem, wyobraźnią i kreatywnością. Wszystkie prace plastyczne można obejrzeć na wystawie zorganizowanej na świetlicy. Oto zwycięzcy:

I miejsce: Weronika Ograbek

II miejsce: Natalia Makarewicz

III miejsce: Marta Ograbek

Prace wyróżnione: Maja Łapecińska , Paulina Ograbek.


Finał konkursu młodych talentów ,,Śpiewać każdy może”

W dniu 12 listopada w świetlicy środowiskowej w Parsowie odbył się po raz pierwszy konkurs pn. ,,Śpiewać każdy może” dla dzieci z Parsowa.
W konkursie wzięło udział 22 osoby, które miały zaprezentować dowolną piosenkę solo lub w duecie.
Rozstrzygnięcie konkursu:
I miejsce: Magdalena Miczkuła i Kaja Szustak
II miejsce: Roksana Kosińska i Dominika Stawicka
III miejsce: Jakub GlubsPozostali zostali nagrodzeni dyplomami i słodkim upominkiem.


Kocham Cię, Polsko!

Z okazji Święta Niepodległości na świetlicy odbył się quiz Kocham Cię, Polsko. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 drużyny. Każda drużyna musiała wykazać się wiedzą na temat historii Polski, sportu, kuchni polskiej. Był również czas na wspólne zaśpiewanie znanych polskich piosenek dla dzieci oraz wykonanie flagi narodowej.Pieczątki z ziemniaka

    23 października na świetlicy odbyły się zajęcia pod hasłem ,,Dzień Ziemniaka”. Tego dnia dzieci wykonały pieczątki z ziemniaków. Następnie powstały kolorowe kompozycje i wzory przy użyciu farb i pieczątek.


Uprzejmie informujemy, że dnia 24 października w szkole organizowane są zebrania indywidualne. W związku z tym zajęcia na świetlicy środowiskowej w Parsowie z dnia 24.10 zostają przesunięte na 23.10. Godzina bez zmian.


Dzień Seniora w Parsowie

19 października na świetlicy wiejskiej w Parsowie odbył się ,,Dzień Seniora” w ramach kampanii Pokolenia blisko siebie. Organizatorem tego dnia była Rada Sołecka oraz świetlica środowiskowa w Parsowie.

Podczas części artystycznej przygotowanej na to wyjątkowe spotkanie zaprezentowały się dzieci uczęszczające na spotkania świetlicowe pod kierunkiem Pani Moniki Jóźwiak. Były wiersze, piosenki oraz życzenia. Każdy senior obdarowany został przez dzieci upominkiem. Celem tak przygotowanego spotkania była integracja lokalnej społeczności, dzieci i seniorów.  Najstarsi mieszkańcy Parsowa mieli możliwość  spotkania się ze znajomymi,wyjścia z domu oraz spędzenia miło czasu przy słodkim poczęstunku.

 >>> GALERIA


Pomysł na długie jesienne wieczory

    Jesień w pełni, dni są coraz krótsze, a wieczory długie. Warto więc spędzić czas na tworzeniu ciekawych dekoracji i rozwijaniu swoich pasji. Dlatego na zajęciach świetlicowych uczyliśmy się jak wykonać różyczki z jesiennych liści klonu.


Jesienne surówki

     1 października w ramach zajęć kulinarnych na świetlicy w Parsowie przygotowaliśmy jesienne surówki. W pracy wykorzystaliśmy warzywa i owoce bardzo lubiane przez dzieci. Surówki wyszły nam nie tylko bardzo smaczne, ale wszyscy wiemy, że są też zdrowie.


Konkurs plastyczny "Jesienny pejzaż"

We wrześniu zostały wznowione zajęcia na świetlicy środowiskowej w Parsowie. Na pierwsze spotkanie przybyło bardzo dużo dzieci. Przypomnieliśmy sobie regulamin obowiązujący na świetlicy, odbyły się wspólne gry i zabawy. Dzieci z Parsowa bardzo chętnie włączają się w wykonanie różnych prac plastycznych. Tym razem miały możliwość wykonania pracy na konkurs plastyczny pt. ,,Jesienny pejzaż”.  Prace wykonane były starannie i pomysłowo. Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce- Magdalena Gidyńska i Kacper Kuświk

II miejsce- Magdalena Miczkuła i Kaja Szustak

III miejsce- Marek Kibic

Osoby, których prace były wyróżnione to: Natalia Makarewicz, Roksana Bąk, Eryk Bąk.


Ludziki z kasztanów i żołędzi

   Podczas ostatnich zajęć we wrześniu wybraliśmy się na jesienny spacer w poszukiwaniu kolorowych liści, żołędzi i kasztanów. Postanowiliśmy skorzystać z darów jakie nam daje jesień i wykonaliśmy ludziki z kasztanów i żołędzi. 


Sprzątanie świata

   Dzieci ze świetlicy środowiskowej w Parsowie wraz z opiekunem świetlicy  bardzo chętnie i aktywnie włączyły się do akcji Sprzątania Świata.

  W piątek 20 września o godzinie 17.00 dzieci i młodzież z Parsowa zebrała się obok przystanku autobusowego. Przybyły 43 osoby. Następnie wyznaczone zostały 3 grupy, które miały posprzątać dany teren Parsowa. Akcja przebiegła bardzo sprawnie, a dzieci i młodzież bardzo chętnie sprzątała swoją wioskę.

Wierzymy, że swoją proekologiczną postawą wpłyniemy na zmianę nawyków i przyzwyczajeń lokalnej społeczności.?


Wznowienie zajęć po wakacjach

   We wrześniu zostały wznowione zajęcia na świetlicy środowiskowej w Parsowie. Na pierwsze spotkanie przybyło bardzo dużo dzieci. Przypomnieliśmy sobie regulamin obowiązujący na świetlicy, odbyły się wspólne gry i zabawy. Dzieci z Parsowa bardzo chętnie włączają się w wykonanie różnych prac plastycznych. Tym razem miały możliwość wykonania pracy na konkurs plastyczny pt. ,,Jesienny pejzaż”.  Prace wykonane były starannie i pomysłowo. Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce- Magdalena Gidyńska i Kacper Kuświk

II miejsce- Magdalena Miczkuła i Kaja Szustak

III miejsce- Marek Kibic

Osoby, których prace były wyróżnione to: Natalia Makarewicz, Roksana Bąk, Eryk Bąk.


Festyn rodzinny pod hasłem "Pokolenia blisko-siebie - Powitajmy lato"

16 czerwca 2013r. Rada Sołecka Parsowa we współpracy ze świetlicą środowiskową w Parsowie zorganizowała festyn rodzinny pod hasłem ,,Pokolenia blisko siebie- Powitajmy lato”. Festyn rozpoczął się od konkurencji sportowych dla dzieci. Uczestnicy mogli wykazać się zwinnością i szybkością. Każde dziecko otrzymało nagrody za udział w postaci słodyczy. Następnie rozegrane były 3 mecze piłki nożnej w kategorii: dzieci małe, młodzież i dorośli. Inne atrakcje tego dnia to: malowanie twarzy, napoje, lody, pokaz quadów oraz wspólne ognisko dzieci, rodziców i dziadków. Do wspólnej zabawy w czasie tego dnia zachęcał pan Sławek Jędrzejczyk, który umilał nam czas przy muzyce.

 GALERIA


W świetlicy środowiskowej w Parsowie zajęcia dnia 5 czerwca zostają przesunięte na 16 czerwiec. Odbędzie się wtedy festyn rodzinny pod hasłem ,,Pokolenia blisko siebie", od godziny 15.00.


Informuję, że zajęcia dla dzieci na świetlicy środowiskowej w Parsowie będą odbywały się w środy od godz. 15.00 do 18.00.
Harmonogram zajęć:
• 22 maj- środa
• 29 maj- środa
• 5 czerwiec- środa- ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym. 


Zdrowe drugie śniadanie

 

 Na początki maja na świetlicy podczas zajęć dzieci mogły doskonalić swoje umiejętności kulinarne, a także uświadomić sobie jak ważne jest spożywanie codziennie śniadania. Wykonaliśmy zdrowe, kolorowe kanapki, które z herbatą bardzo wszystkim smakowały.

W związku z tym, że był to 2 maj- Dzień Flagi, każde dziecko wykonało swoją flagę Polski. Odbył się również Quiz o Polsce, w którym dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat naszego kraju.

 GALERIA


 

Zajęcia na świetlicy środowiskowej w Starym Chrapowie dnia 13 maja oraz w Parsowie dnia 16 maja zostają odwołane ze względu na wyjazd opiekuna świetlicy. Zajęcia te zostaną zrealizowane w innym terminie.

 


W związku z majowym weekendem zajęcia na świetlicy dnia 2 maja 2013 r. odbędą się od godz. 10.00 do 13.00

 


 Wiosenne zabawy

Na świetlicy środowiskowej w Parsowie oprócz zajęć na sali, miło i wiosennie spędzamy czas na placu zabaw oraz na boisku. Dzięki temu, że wygraliśmy nagrodę pieniężną w konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną, do świetlicy zakupiliśmy piłki, skakanki, paletki oraz inne przybory do zajęć ruchowych. Wszystkie zakupione przybory cieszą dzieci i umilają im czas spędzony na świeżym powietrzu.


Zajęcia na świetlicy w Parsowie z dnia 25 kwietnia (czwartek) zostają przeniesione na 24 kwietnia (środa). Godzina bez zmian.


"Postaw na rodzinę"

W kwietniu na świetlicy środowiskowej w Parsowie dzieci zostały zapoznane z kampanią Postaw na rodzinę. Odbyły się w tym dniu zajęcia mające na celu uświadomienie dzieciom znaczenia rodziny dla każdego człowieka, wzmocnienie więzi uczuciowej dziecka z jego rodziną, a także propagowanie pozytywnych postaw życia rodzinnego.

Po krótkiej dyskusji na temat rodziny dzieci miały do wykonania kilka zadań:

 1. Wspólne wykonanie plakatu "Rodzina”.

 2. Burza skojarzeń z rodziną- pogadanka.

 3. O kogo chodzi?- pantomima

 4. Kim jest?- wyjaśniania powiązań rodzinnych.

 5. ,,Słoneczko- szczęśliwa rodzina”- układanie w promykach słońca wyrazów określających szczęśliwą rodzinę.

 6. Wykonanie drzewa genealogicznego swojej rodziny- praca plastyczna.

Wszystkim dzieciom na koniec spotkania zostały wręczone ulotki z informacjami na temat kampanii Postaw na rodzinę, które miały przekazać rodzicom.

 GALERIA
 


Kącik kulinarny

Na ostatnim spotkaniu przez świętami wielkanocnymi dzieci ze świetlicy w Parsowie rozwijały swoje zdolności kulinarne. Piekły pyszne, chrupiące gofry.

W tym dniu udekorowaliśmy naszą świetlicę wielkanocnymi pracami plastycznymi. Odbył się również konkurs na znalezienie wielkanocnych zajączków. Ten czas spędziliśmy bardzo miło i przyjemnie.

 GALERIA
 


Informuję, że w związku z tym, że w świetlicy w Parsowie dnia 4 kwietnia (czwartek) organizowane jest spotkanie mieszkańców, zostaje zmieniona godzina zajęć świetlicowych z dziećmi od godziny 14.00 do 17.00.


II miejsce w konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną

W świetlicy środowiskowej w Parsowie luty i marzec był czasem intensywnej pracy nad palmą wielkanocną, którą postanowiliśmy wystawić do konkursu organizowanego przez Wójta Gminy Bielice. Przez ten czas mieszkanki Parsowa wraz z opiekunem świetlicy spędzały godziny nad wykonaniem kwiatków i ozdób do palmy. Dzięki temu powstała piękna, dorodna palma wielkanocna, która ma 3 metry wysokości. Szczególne podziękowania należą się Pani Teresie Wiklak, Pani Annie Stawickiej, Pani Annie Orman, Pani Wiesławie Staszak, Pani Kindze Kubackiej oraz Pani sołtys Gabrieli Wasik, która wspierała całe to przedsięwzięcie. Opłacało się. Zdobyliśmy II miejsce w tym konkursie, co nas ogromnie cieszy i motywuje do dalszych takich działań. Konkursową palmę można zobaczyć w kościele w Babinie.

  GALERIA
 


Nasze zdrowie

13 marca na świetlicy odbyły się zajęcia pod hasłem ,,Nasze zdrowie”. Na początku spotkania odbyła się krótka gimnastyka i zabawy ruchowe. Dzieci wiedzą, że sport to samo zdrowie i należy jak najwięcej czasu poświęcić na aktywny wypoczynek. Następnie odbyła się pogadanka Jak być zdrowym?. Co jest ważne dla nas, abyśmy czuli się zdrowo. Dzieci sporządziły plakat zdrowych produktów, który ma przypominać jakie produkty są najzdrowsze. Na koniec zajęć wykonaliśmy wspólnie pyszną sałatkę owocową.

 

   GALERIA
 

 


Informacja

Informuję o zmianie zajęć na świetlicy w Starym Chrapowie: zajęcia dnia 25 marca zostają przełożone na 26 marzec (wtorek).

Informuję również o zmianie zajęć na świetlicy w Parsowie: dnia 28 marca zajęcia odbędą się od godziny 12.00 do 15.00  

 

Informacja

Zajęcia na świetlicy w Parsowie dnia 14 marca (czwartek) zostają przeniesione na 13 marzec (środa), na godzinę 14.00.

Walentynki w Parsowie

Dnia 14 lutego w świetlicy środowiskowej w Parsowie organizowane były walentynki. W tym dniu do świetlicy przybyło bardzo dużo dzieci, które chciały miło i wspólnie spędzić ten czas. Organizowane były zabawy walentynkowe. Dzieci poznały tradycje związane z walentynkami. Wykonane również zostały ciekawe prace plastyczne- serca walentynkowe wyklejane z fasoli.

  GALERIA
 

 


Zabawa karnawałowa

Dnia 1 lutego w świetlicy środowiskowej w Parsowie odbyła się zabawa karnawałowa dla wszystkich dzieci z Parsowa. Organizatorem zabawy była pani sołtys oraz rada sołecka Parsowa. Dzieci przyszły na zabawę przebrane w różne stroje karnawałowe. Były wspólne tańce, zabawy grupowe oraz malowanie twarzy. Zabawy i konkurencje prowadziła Monika Jóźwiak- opiekun zajęć świetlicowych a pan Sławek Jędrzejczyk zachęcał do wspólnej zabawy przy muzyce. Na koniec każde dziecko było obdarowane paczką pełną słodyczy.

 GALERIA
 

 
 


 

Ferie zimowe 2013

Ferie w Parsowie przebiegły bardzo miło i wesoło. Każdego dnia dla dzieci organizowane były ciekawe zajęcia, na które dzieci licznie przybywały. Na pierwsze spotkanie przybyło 27 dzieci. Są to dzieci, które bardzo chętnie brały udział w proponowanych zajęciach.
Zajęcia zaczęliśmy od omówienia regulaminu świetlicy, aby każde dziecko czuło się bezpiecznie. Następnie były gry i zabawy integrujące, które sprawiły wszystkim dzieciom wiele radości oraz pomagały w przełamywaniu słabości i barier. Tego dnia odbył się konkurs plastyczny pt. ,,Zimą jest pięknie”. Dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne, którymi udekorowaliśmy naszą świetlicę. I miejsce w konkursie zajęła- Julia Bryczkowska, II miejsce- Magdalena Miczkuła, III miejsce- Roksana Bąk.
Wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci w czasie ferii zimowych, dlatego odbyła się pogadanka z udziałem funkcjonariusza policji oraz strażakiem. Rozmowa dotyczyła bezpiecznych zabaw zimowych, niebezpiecznych miejsc oraz zagrożeń czyhających na dzieci w czasie ferii zimowych.
Kolejnego dnia ferii wykonaliśmy plakat pt. ,,Bezpieczne zabawy zimowe”, który został umieszczony w widocznym miejscu, aby dzieci zawsze pamiętały o tych zasadach. Wykonaliśmy również kolorowe maski karnawałowe.
Następne dwa dni spędziliśmy na wykonaniu elementów dekoracyjnych, którymi ozdabialiśmy salę przygotowując ją na zabawę karnawałową. Dzieci własnoręcznie wykonywały długie łańcuchy i kolorowe ozdoby. Stworzyliśmy również kącik naszych prac, gdzie umieszczone są już wykonane przez dzieci bałwanki z masy solnej.
Każdego dnia w czasie ferii zimowych organizowane były zabawy muzyczno- ruchowe , konkurencje sportowe, gry planszowe, zagadki itp. Na dzieci zawsze czekała gorąca herbata oraz słodki poczęstunek. Czekamy na kolejne ferie za rok!

 GALERIA
 


Licznik odwiedzin:
5403529

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia